Zapraszam do naszego salonu

środa, czerwca 14, 2017

Salon to największe pomieszczenie w naszym domu, które metrażem przypomina całe mieszkanie w bloku, w którym spędziliśmy kilka lat. Serio! ;) Salon ma ponad 40 m kw. Kupiliśmy dom w stanie surowym otwartym, więc nie nanosiliśmy żadnych zmian w projekcie. Uważam, że salon ma idealny rozkład i absolutnie nic nie chciałabym w nim zmieniać. Zapraszam, chętnie pokażę Ci cały salon! ;)


Do naszego wymarzonego domu przeprowadziliśmy się dwa miesiące temu, ale dopiero teraz mogę Wam pokazać nasz salon. Wcześniej stały tam kartony i torby. Bałam się, że zostanie tak na zawsze. Na szczęście, już jest porządek. Wchodźcie, zapraszam!
Salon jest podzielony na dwie strefy – wypoczynkową i jadalnianą. W strefie wypoczynkowej postawiliśmy wygodną, 3–osobową sofę z funkcją spania, co na pewno przyda się, gdy odwiedzą nas goście. W tej części pomieszczenia stoi także mój ulubiony fotel z obrotową podstawą, dwa stoliki w stylu skandynawskim oraz szafka RTV, na której postawiliśmy telewizor. Wciąż nie mogę uwierzyć, że już tu jesteśmy. Mój ukochany fotel zachwyca wszystkich gości, jest naprawdę boski. Sofa to klasyczny model z Ikea, czyli wygodna i prosta w formie kanapa. Stolik kawowy to kolejny udany zakup. Jest bardzo stabilny, a przy tym po prostu ładny.
Telewizor czeka na zawieszenie. Będzie wisiał na ścianie wyłożonej kamieniem. Znajomi odradzali ten rodzaj wystroju, ale ja jestem bardzo zadowolona. Kamień na ścianie wygląda ładnie i jest bardzo elegancki. Ściany zostały pomalowane na śmietankowy kolor farbą zmywalną Śnieżka Satynowa w odcieniu Senne marzenie. Całe szczęście, że bez problemu możemy wilgotną gąbką usunąć zabrudzenia ze ścian. Pierwsze malowanie szybko zostało zabrudzone przez ślady małych rączek, więc klatkę schodową ponownie malowaliśmy tuż przed przeprowadzką.

Na jednej ze ścian zamontowaliśmy biokominek. Obok kominka zrobiliśmy wnękę, którą wyłożyliśmy panelami drewnianymi. Panele kupiliśmy za śmieszne pieniądze na allegro. Marzyłam o kominku w domu, ale nie mogliśmy zamontować tradycyjnego, opalanego węglem, więc kupiliśmy biokominek. Nie tylko zdobi, lecz także zapewnia romantyczny nastrój. Wiosenne chłody były dla nas znośne, gdyś piliśmy przy nim ciepłą herbatę i spędzaliśmy razem cudowne chwile.

Strefa jadalniana to połączenie prostego, drewnianego stołu z krzesłami w stylu skandynawskim, wyposażonymi w metalowy stelaż. Krzesła mają miękkie siedzisko, więc są bardzo wygodne. Stół zaś jest bardzo stabilny. Poza tym, można go powiększyć, więc sprawdzi się także wtedy, gdy odwiedzi nas cala rodzina. Cały komplet idealnie pasuje do naszego salonu, a posiłki w takiej jadalni zawsze smakują.
Dzisiaj chciałam Ci powiedzieć także o niewielkim urządzeniu, które z nami zamieszkało, a ja nie wiem, jak mogłam bez niego żyć. Podpowiem, że jest gdzieś w okolicach podłogi. A, podłoga…wciąż jestem zachwycona naszymi panelami (zobacz w całej okazałości panele TU). Naprawdę nie mogliśmy wybrać lepiej! Są ładne, trwałe i mają idealny kolor. Musimy jeszcze kupić rolety zewnętrzne. Zdecydujemy się na nie ze względu na bezpieczeństwo. Poza tym, osłonią nas od gorących promieni słonecznych, gdy nadejdą upały. Wracam do zagadki! Widzisz? Tak, ten mały spryciarz to odkurzacz automatyczny, który od zamieszkał z nami na stałe i bardzo mi pomaga.
Ja robię zdjęcia, a automatyczny odkurzacz Robojet Sensual sprząta, a właściwie odkurza. Ta czynność zawsze była moją zmorą, po prostu jej nie lubiłam. Poza tym, mam problemy z kręgosłupem i odkurzanie w dziwnej pozycji jest dla mnie bardzo męczące. Teraz muszę tylko posprzątać zabawki, które mogłyby blokować pracę odkurzacza. Pozostaje tylko nacisnąć przycisk i obserwować, jak maleństwo radzi sobie z kurzem i drobinkami brudu. Robojet Sensual to odkurzacz automatyczny, który ma naprawdę możliwości. Jest wyposażony w dużą szczotkę, gumowy wałek i boczną szczotkę, więc odkurza każdą powierzchnię. Pracuje cicho i dokładnie. Jeździ troszeczkę chaotycznie, ale zawsze wraca tam, gdzie nie odkurzył dokładnie, więc nie mogę narzekać. Cwana bestia J.
Odkurzacz ma dwa tryby pracy, pierwszy, automatyczny (odkurzacz działa do wyczerpania baterii, a następnie wraca do swojej stacji dokującej) oraz drugi typ, punktowy, który czyści niewielkie fragmenty podłogi do 1 m kw. Dla powierzchni powyżej 100 m przygotowana została funkcja Full Go, dzięki której odkurzacz powtarza cykle sprzątania, aż do jej wyłączenia pilotem. Na górze zamontowano wyświetlacz LED, który informuje, w jakim trybie odkurzacz pracuje. Urządzenie można zaprogramować – można mu zadać pracę na cały tydzień. Robojet Sensual zbiera śmieci do specjalnego pojemnika, który raz na jakiś czas opróżniam. Idealnie radzi sobie na dywanach, panelach oraz płytkach. Dodatkowo, na spodzie urządzenie zamontowano małą lampa UV, która dezynfekuje podłoże. Robojet Sensual ma zewnętrzny czujnik, tzw. wirtualną ścianę, która służy do wydzielenia ograniczenia sprzątanej powierzchni. Odkurzacz pracuje bardzo cicho. Omija napotkane przeszkody i nie spada ze schodów, gdyż ma czujniki wysokościowe i zderzeniowe.

Odkurzanie dużego domu może być męczące. Jeżeli też nie lubisz odkurzać, to Robojet Sensual jest stworzony dla Ciebie! Ja jestem zachwycona? A jak Ci się podoba nasz salon?

Daria

Biokominek ,,Charlie''- kratki.com 
Kamień dekoracyjny ,,Livorno Biały''- Stone Master
Sofa EVERTSBERG- Ikea 
Fotel PRESTO- Gala Collezione 
Stolik kawowy NORDIC- ordesing.pl 
Stół BJURSTA- Ikea 
Krzesła KLARUP- Jysk 
Lampa wisząca TRIO- Castorama 
Osprzęt (gniazdka, włączniki) seria DECO- KarlikPrzeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.