Gdzieś tam stoi dom...

wtorek, czerwca 06, 2017

Gdzieś tam na polu przy polnej drodze, tuż obok kwitnącego rzepaku stoi dom. O poranku słychać tam cichuteńki śpiew ptaków i podmuch zboża na polach. Wieczorem słychać rechot żab, które zamieszkują niedaleko, mały staw. Od czasu do czasu można dostrzec zające i sarny, które przybiegają z lasu. To wszystko możemy usłyszeć, dotknąć i zobaczyć, bo właśnie tam stoi nasz dom.

Nasz dom

Jest taki jak chcieliśmy. Dom jest duży i dla nas idealny. Taki właśnie nam się marzył. Bo kto, wie co przyniesie nam los, a my przecież ten dom kupowaliśmy z myślą o dzieciach. Chcemy właśnie w tym domu odpoczywać i się zestarzeć. Czekaliśmy na moment, gdy małe, bose stopy będą biegały po dużym salonie, wszystkie nasze ubrania będę miały miejsce w garderobie na piętrze, a na zakupy do pobliskiego sklepu będziemy jeździć rowerem z wiklinowym koszem. I chociaż daję sobie rękę uciąć, że nie zazdrościsz mi mycia tych wszystkich okien i sprzątania, to ja przyznam Ci się, że uwielbiam te duże okna pomimo tego, że trzeba się przy nich trochę napracować, a sprzątanie od zawsze sprawiało mi przyjemność. A może po prostu nie robię problemów z czegoś zupełnie błahego? J

Jeszcze trochę czasu minie, gdy pokaże Ci nasz ogród z zagospodarowanym tarasem, miejscem dla dzieci na zabawę i kawałkiem ogródka. Marzę o małym ogródeczku, gdzie wykiełkuję rzodkiewka, sałata i koper. Jeszcze sporo pracy przed nami, ciężkiej pracy. Na obecną chwilę nie boję się tego odległego czasu, pracy i nakładów finansowych. Cieszę się ogromnie z tego co udało się nam do tej pory zrobić i jestem szalenie dumna, że cała nasza czwórka pokochała ten dom i to miejsce.

Bo prawdziwy dom jest tam, gdzie są ludzie.
Daria

Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.