Za szybko

czwartek, maja 11, 2017

Jeszcze wczoraj padał deszcz, a po oknach spływały krople deszczu. Było wilgotno i zimno. Dziś wyszło słońce, a razem z nim uśmiech na twarzy. Uśmiech moich dzieci. Chcę je zatrzymać przy sobie na zawsze. Zatrzymać ich uśmiech i nosić zawsze przy sobie przy pogodzie i niepogodzie. Zwolnić, nacieszyć się właśnie tym dziecięcym uśmiechem...

Za szybko

Złapać dziecięcy uśmiech i trzymać mocno w dłoni. Dogonić ten radosny wrzask i zapamiętać na wszystkie lata. Dostrzec prawdziwe dzieciństwo i dotknąć dłonią ciepłego policzka swojego dziecka. Patrzeć głęboko w dziecięce i szczere oczy, mocno przytulić do swojej piersi i zatrzymać.
Zatrzymać na zawsze. Zatrzymać to wszystko, co najważniejsze w życiu, zatrzymać tę radość i ciepło, bo wszystko przemija za szybko. Za wcześnie wstaje słońce, za szybko mija wiosna. Za szybko niczym przez palce u dłoni uciekają cudowne chwile naszego życia. Czasami bezpowrotnie.  Zwolnić i pozwolić sobie żyć. Żyć tak zwyczajnie, z rodziną. Ścisnąć rękę swojego dziecka i iść. Iść przeskakując żwawo napotkane niepowodzenia. W swojej głowie zakodować, że w tej drodze towarzyszy ci mała istota, której ciepło zwalcza wszystkie czarne chmury na niebie.

Zachowaj

Zachowaj w sobie radość i postaraj się cieszyć z dnia codziennego. Odnajdź w sobie spokój i harmonię. Zachowaj uśmiech swojego życia, które przyszło na świat właśnie dzięki Tobie! Wymarz ze swojego serca ciężkie chwile i złap za rękę swoją kruszynę. A teraz przytul mocno i pomyśl, co odczuwa twoje dziecko? Czuję, że jesteś i będziesz. Będziesz wtedy, gdy wstaje nowy dzień i wznosi się księżyc na niebie. Będziesz czuwać nawet wtedy, gdy po policzkach spłynie łza, a oczy będą zaszklone. Będziesz łapać za rękę i prowadzić przez życie. Bo jesteś matką, a twoje dziecko potrzebuję cię na każdym etapie swojego życia. Bo życie jest za krótkie, aby pozwolić sobie na utratę chwil i uśmiechu swojego dziecka.Daria


Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.