Jak udekorować ściany? A może kamień dekoracyjny?

czwartek, grudnia 29, 2016

Urządzając dom, często marzymy o tym, by dodać coś zaskakującego, co spodoba się nam i gościom. Kiedyś nie mieliśmy do dyspozycji zbyt wielu rozwiązań, gdyż królowały papierowe tapety. Obecnie można wykorzystać wiele efektów dekoracyjnych, a ja zdecydowałam się na kamień. Dlaczego? Podoba mi się, ba, nawet zachwyca!

Jak można dekorować ściany?

Ściany można po prostu pomalować farbą. Popularne są farby dekoracyjne, które po nałożeniu przypominają różne materiały. Niektóre z nich dają efekt marmuru, a ich struktura imituje kamień wygładzony na wysoki połysk. Ładnie wyglądają także efekty dekoracyjne, w których wykorzystuje się strukturę. Gęsta konsystencja farb strukturalnych pozwala na stworzenie imitacji wielu materiałów wykończeniowych: betonu, metalu, kamieni czy materiałów. Możemy także użyć struktury, która po nałożeniu udaje beton. Nadaje on wnętrzu surowego, industrialnego charakteru i doskonale pasuje do wnętrz minimalistycznych. Dla mnie jest jednak mało przytulny.

A może kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny to świetne i bardzo pomysłowe rozwiązanie. Jest tańszy od kamienia naturalnego, a wygląda równie pięknie. W zależności od rodzaju kamienia, uzyskamy efekt wnętrza w nowoczesnym, skandynawskim czy loftowym stylu. Kamień dekoracyjny jest wytrzymały, zapewnia dobrą izolację termiczną, a przede wszystkim świetnie wygląda.

Jaki kamień wybrałam?

Przejrzałam wiele stron internetowych i wybrałam kamień dekoracyjny Livorno w kolorze białym firmy Stone Master. Kamień jest przepiękny i wprowadza do wnętrza niepowtarzalny, toskański styl. Jest tak ładny, że sam w sobie stanowi ozdobę. Układa się go w nieregularny sposób, a taki niejednolity układ okładziny tworzy ciekawą, dynamiczną kompozycję. Jeśli odpowiednio dobierzemy oświetlenie, powstanie ciekawy teatr światłocieni. W moim dużym i słonecznym pokoju na pewno będzie wyglądał świetnie i będzie wyjątkową ozdobą. Livorno w wybranym przeze mnie kolorze białym ociepla nowoczesne wnętrze. Kamień dekoracyjny nie lubi konkurencji, więc trzeba ostrożnie zestawiać go z innymi fakturami i strukturami. U mnie z pewnością zabłyśnie pełnym blaskiem. Będzie pięknie!
Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.