Rodzicu, bawisz się ze swoim dzieckiem?

czwartek, listopada 17, 2016

Jako rodzic na pewno masz wiele obowiązków przez które bywasz zmęczona, a wieczorem padasz ze zmęczenia. Praca, sprzątanie, zakupy, opieka nad dziećmi to typowe zadania każdego rodzica. Czy w tym ciągłym pędzie masz czas i ochotę na zabawę z dziećmi? A może po prostu nie lubisz bawić się ze swoim dzieckiem?

Bawisz się ze swoim dzieckiem?

Potrafisz w ciągu całego dnia zagospodarować chwilę dla swojego dziecka i spędzić z nim chwilę na zabawie? Może jednak należysz do osób, które nie lubią bawić się z dziećmi i nie czują się dobrze, gdy muszą udawać ulubioną postać z bajki swojego dziecka bądź po raz setny grać w tę samą grę? A może po prostu brakuję Ci energii i o wiele bardziej wolisz zorganizować dziecku zabawę w sali zabaw?
Podzielę się z tobą jakie zabawy najbardziej lubi moja dwójka maluchów, przy których wcale nie muszę poświęcać całego dnia i turlać się po dywanie :) Na końcu tekstu, czeka na Ciebie niespodzianka, którą będziesz mogła obdarować swojego malucha.

Zabawa z dzieckiem

Ze swojego dzieciństwa dobrze pamiętam zabawę z rodzicami, głównie z moją mamą. To ona poświęcała mi najwięcej swojego czasu, ciepła. Angażowała się, aby umilić mi czas siedzenia w domu, gdy byłam jeszcze małą dziewczynką. Teraz gdy, to ja jestem mamą dwójki maluchów, biorę przykład ze swojej mamy i staram się codziennie poświęcać swoim dzieciom czas na zabawę. Nie ukrywam, że miewam takie dni, że nie mam ochoty na zabawę. Zwyczajnie mi się nie chce, nie mam humoru i najchętniej chciałabym, aby dzieci bawiły się same z sobą, stertą klocków rozrzuconych po całym pokoju. Nie mam za to do siebie pretensji, wyrzutów sumienia i nie czuję się gorszą mamą, tylko dlatego, że bywam zmęczona i nie mam ochoty na udawanie szczekającego pieska.
Każda z nas ma inny charakter, temperament i w każdą sytuację angażuję się na swój sposób. Na pewno nie jesteś złą mamą, tylko dlatego, że nie masz wymyślonych zabaw dla swoich dzieci na cały tydzień, nie fundujesz mu codziennych atrakcji, a w portfelu nie trzymasz karnetu do sali zabaw. Jako kobieta, matka która ma na głowie domowe obowiązki masz prawo być zmęczona i bez energii.

Warto jednak mieć na uwadze, że dzięki zabawie dziecko odkrywa świat, uczy się kreatywności. Jego główka pracuję, wymyślając przy tym scenariusze waszej zabawy. Wdraża swoje pomysły, przy czym jest otwarty i chętny do współpracy. Dodatkowo spędzanie czasu na zabawie, buduję ciepłą relację między dzieckiem a rodzicem. Dziecko jest niesamowicie spostrzegawcze i ciekawe świata stąd chętnie się bawi i uczy się nowych umiejętności. Poprzez zabawę kształtujemy umysł i wspieramy rozwój swojego dziecka. Dzięki zabawie dziecko uczy się szybciej, a doświadczenie, które zdobywa przydaje mu się w późniejszym etapie życia. Aby, jednak zabawy dziecka przynosiła upragnione efekty, potrzebny jest udział rodziców. Wystarczy odrobina chęci, czasu i kilka ciekawych pomysłów.
Moja cudowna dwójka lubi spędzać czas na zabawie. Myślę, że każde dziecko chętnie i z uśmiechem na twarzy bawi się swoimi ulubionymi zabawkami, czyta książeczki, rysuje bądź rozwiązuje zagadki. Sama staram się być zorganizowana, stąd od dłuższego czasu zawsze poświęcam Poli i Olkowi około godziny na zabawę, przeważnie zaraz po drzemce syna. Wówczas Olek jest wypoczęty i chętny na zabawę, a starsza siostra z utęsknieniem czeka na chwilę zabawy z mamą i bratem. Oczywiście zdarza się, że bawimy się kilka razy w ciągu dnia, wówczas zabawy są mniej intensywne i angażujące. Podczas zabaw czasami dochodzi do małych sprzeczek pomiędzy rodzeństwem, a nawet całkowita rezygnacja z zabawy na poczet ulubionej bajki w telewizji. Dużo kwestię dobrej zabawy odgrywa humor moich dzieci, które bywają kapryśne :)
Moje dzieci najchętniej spędzają czas przy budowaniu konstrukcji z klocek. Mają niesamowite pomysły i potrafią wykorzystać swoje dzieło w kolejnej zabawie. Mamy kilka zestawów klocków, które służą i do tej pory wcale nie znudziły się dzieciom. Budujemy domy, wieżowce, samochody dla pluszaków...

Kolejną ulubioną zabawą moich dzieci jest domowy sklep, w którym sprzedajemy i kupujemy zabawki, które wcześniej zostały poukładane na sklepowej szafce, w rzeczywistości łóżku :) W tej zabawie, głównie zachęcam Polę do liczenia oraz znajomości liczb.
Pola to artystyczna dusza, więc bardzo lubi zabawy plastyczne. Posiadamy kilka zestawów ciastoliny, piasek kinetyczny oraz całą szufladę kolorowych flamastrów, kredek, samoprzylepnych wycinanek. Mała artystka potrafi godziny spędzać na tworzeniu swojego arcydzieła, a młodszy brak doskonale radzi sobie w naśladowaniu siostry :)
KONKURS- WYGRAJ ZABAWKĘ DLA SWOJEGO DZIECKA OD MARKI WADER


Skoro zachęcam Cię do zabawy z dzieckiem, myślę, że miło byłoby, gdyby w waszym domu pojawiła się kolejna zabawka, dzięki której spędzicie miło dzień, a twoje dziecko będzie mogło wykazać się kreatywnością i ciekawym pomysłem. Razem z liderem polskich zabawek, marką Wader przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym nagrodzimy 5 osób.
Nagrodami w konkursie są:
1* Klocku puzzle w boxie 120 elementów (zobacz tu)
1* Zestaw dużych klocków 70 elementów (zobacz tu)
1* Zestaw klocków 130 elementów (zobacz tu)
1* Klocki w wiaderku 134 elementy (zobacz tu)
1* Domek edukacyjny ,,Friends on the Move'' (zobacz tu)

Co należy zrobić, aby wygrać?

Aby, wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod tym postem, bądź pod postem na Facebook'u (TU) napisać, w co ty i Twoje dziecko lubicie się najbardziej bawić? :)
Jeśli, możesz podziel się informacją o konkursie ze swoimi znajomymi. Miło nam będzie gdy, zostaniesz z nami na naszych profilach społecznościowych ( MamaLoliPoliWader- fabryka zabawek)

Spośród komentarzy wybierzemy pięć najciekawszych odpowiedzi, które nagrodzimy zabawką. Zgłoszenia konkursowe można dodawać do 27 listopada 2016 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 listopada poprzez aktualizację tego postu. Chcemy, aby wszystkie nagrody zostały dostarczone do waszych maluchów tuż przed Mikołajkami :)

POWODZENIA! :)


WYNIKI!! 

Kochani, dziękuję za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie maluszki zasługują na najpiękniejsze prezenty! Kilka ciekawych pomysłów na zabawę z dziećmi pozwolę sobie przetestować z moją cudowną dwójką :)

Nagrody ufundowane przez markę Wader wędrują do: 

1. Aniatsu- Domek edukacyjny,, Friends on the Move''
2. anka32a- Zestaw klocków 130 elementów
3. Ewelina Bethke- Klocki w wiaderku 134 elementy
4. moniaaa777- Zestaw dużych klocków 70 elementów
5. Ewelina Mech- Klocki puzzle w boxie 120 elementów

Serdecznie gratuluję! :) Laureatów proszę o kontakt prywatny, w celu przesłania adresu do wysyłki nagrody, najpóźniej do 7 grudnia 2016.

Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.