Kuferek z pamiątkami moich dzieci

czwartek, listopada 10, 2016

Odkąd jestem mamą, przechowuję wszystkie pamiątki z okresu niemowlęcego swoich dzieci w turkusowym kuferku. Lubię wracać wspomnieniami do okresu, gdy moje dzieci były jeszcze słodkimi bobasami.

Wspomnienia

Na bieżąco wywołuję zdjęcia zapisane na dysku komputera i chowam głęboko w albumach. Na Święta Bożego Narodzenia tworzę dla rodziny spersonalizowany prezent, przeważnie jest to kalendarz na przyszły rok. Najważniejsze momenty z mojego życia zapisuję w pamiętniku bądź starym kalendarzu z 2005 roku. Jestem właścicielką trzech pamiętników, które wypełnione są po brzegi, a w szufladzie przechowuję swoje walentynki za czasów szkolnych. Wszystko, co jest dla mnie ważne i bezcenne staram się zachować, a ważne wydarzenia zapisywać na kartce papieru. Gdy skończyłam szkołę podstawową założyłam swój pierwszy pamiętnik, w którym opisywałam każdy swój dzień. Obecnie przy dużej ilości obowiązków, nie mam czasu na systematyczne prowadzenie pamiętnika, jednak gdy tylko mam czas przenoszę swoje myśli na kartkę papieru. To jedna z moich ulubionych form, która przenosi mnie w czasie i przypomina najważniejsze dni. Przenosi i wywołuję wspomnienia, te dobre i złe.

Kuferek z pamiątkami moich dzieci

Turkusowy kuferek, w którym przechowuję pamiątki z okresu niemowlęcego moich dzieci, trzymam w swojej szafce. Pierwotnie wszystkie rzeczy były chowane w kartonowe pudełko z napisem ,,Pamiątki dzieci''. Parę tygodni temu natrafiłam w naszym domu na kuferek, w turkusowym kolorze i od razu pomyślałam o przechowaniu w nim wszystkich pamiątek dzieci. Sam kuferek na tę chwilę mieści wszystkie rzeczy, jednak z czasem na pewno trzeba będzie pomyśleć, o czym większym. Póki co, jest piękną pamiątką na długie lata. Cały czas staram się dorzucać coś do środka. Niedawno Pola włożyła kartkę, na której pierwszy raz napisała swoje imię.
Założyłam sobie, że za kilka lat pokaże dzieciakom wszystkie pamiątki, które zgromadziliśmy. Myślę, że do tego czasu uzbieramy jeszcze kilka cennych pamiątek :)

Co trzymamy w kuferku?

Wszystko. Dosłownie wszystko, co dla nas ważne i bezcenne. Wszystko co należy do naszej cudownej dwójki maluchów Poli i Aleksandra :)
W kuferku znalazła się również moja karta ciąż oraz kilka zdjęć z USG. Większość zdjęć z badań mamy oprawione w ramki.
 • Karta ciąży 
 • Silikonowe metryczki 
 • Kartki z imieniem i nazwiskiem oraz płcią dziecka
 • Pierwsze zdjęcie Poli chwilę po narodzeniu 
 • Pierwszy smoczek. Tak! Plastikowy, różowy smoczek, które towarzyszyły Poli od pierwszych dni. 
 • Karki z gratulacjami narodzin, chrzcin i pierwszych urodzin 
 • Śliniak, po pierwszej styczności z marchewką :) 
 • Czapeczka 
 • Buciki Olka 
 • Pierwsze skarpetki, które założyliśmy na malutkie stopy Poli 
 • Podziękowania dla gości (gipsowy aniołek oraz lizak) z chrztu oraz szatki z chrztu 
 • Pierwsza grzechotka A ty chowasz skarby swojego dziecka?Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.