Łazienka na parterze

środa, listopada 02, 2016

Łazienka na parterze już prawie gotowa. Pozostało jedynie powiesić lustro, zamontować szafkę z umywalką, powiesić pachnące świeżością ręczniki, na podłogę rzucić mięciutką matę i wszystko gotowe. Zapalić światło i wziąć ciepły prysznic...


4 lata czekałam i nareszcie doczekałam się nowoczesnej, a przede wszystkim jasnej łazienki. Nasz obecna w mieszkaniu to totalna ciemnica. Wykańczana za czasów, gdy biel kojarzyła się jedynie z szpitalnymi pomieszczeniami, a wówczas granaty i byle jakie wzorki miały najlepszy popyt. Do tego fuga na 5 mm, że aż oczy bolą i łazienka na cacy. Z drugiej strony ta ciemna łazienka w mieszkaniu powodowała, że o każdej porze dnia człowiek wyglądał naprawdę korzystnie, za sprawą braku jasnego- dziennego światła :) Metrażowo łazienka w naszym domu jest mniejsza od tej w mieszkaniu, jednak na górze znajduję się o wiele większa, w której zamontowaliśmy dużą wannę więc problem z głowy. O wiele bardziej cieszy mnie fakt, że doczekaliśmy się dwóch łazienek i w końcu skończy się przechowywanie dosłownie wszystkiego w szafce nad starą pralką czy też w szafce o metalowych kółeczkach, która ostatnimi czasami często dziwnym trafem znajdowała się w pokoju dzieci. Taki myk! :)

Mała łazienka

Mała to idealne określenie, bo ma zaledwie 2,57 metry kwadratowe. Od samego początku, gdy tylko zobaczyliśmy gdzie swoje miejsce w domu ma łazienka wiedzieliśmy, że nie będziemy mogli sobie pozwolić na umieszczenie wanny jak i prysznica, ze względu na brak miejsca. Z drugiej strony, skoro na piętrze jest duża łazienka, nie potrzebujemy równie dużej na dole. Z doświadczenie już wiem, że remont łazienki to inwestycja na lata, stąd mogliśmy zaoszczędzić trochę grosza, gdyż samej glazury na ten metraż wyszedł nas nie duże pieniądze. Najważniejsze dla nas było, aby zmieścić prysznic, mam na myśli brodzik z szklaną szybą, umywalkę oraz kibelek. Wszystko co potrzebne, udało się umieścić i dorzucić do tego jeszcze kilka dodatków.

Postawiłam na białą glazurę na ścianach oraz szaro-grafitowy gres. Sufit został pomalowany białą, matową farbą Śnieżka Super Matt.Nie mam żadnego manewru i nie muszę myśleć nad umieszczeniem sprzętów, gdyż wszystko jasno było widać już na samym projekcie. Zdecydowaliśmy się na brodzik kwadratowy Apolo z 3 mm głębokością oraz szklane drzwi prysznicowe Sinco z oferty producenta sprzętów sanitarnych Besco. Wybierając sprzęt do naszej łazienki zależało nam na, dobrej jakości, prostym desingu i atrakcyjnej cenie- wszystkie trzy założenia zostały spełnione. 

Prysznic został zamontowany po lewej stronie łazienki. Naprzeciwko zamontowaliśmy wc w zabudowie. Na głównej ścianie powiesimy szafkę z umywalką w białym kolorze, duże lustro, które chcemy dobrze oświetlić, tak naprawdę, to wszystko co zmieści się do naszej łazienki. Niestety nie mamy za bardzo możliwości, aby umieścić w niej żadnej szafki, w której pomieszczę najpotrzebniejsze rzeczy. Szafka wolno stojąca odpada, mocowana do ściany również nie, ze względu na grzejnik po prawej stronie. Można byłby ewentualnie wyrysować i zrobić szafkę nad zabudową wc, jednak nie do końca ten pomysł mi się podobał. Postanowiliśmy, że szafka pod umywalką będzie musiała pomieścić potrzebne produkty. Całe szczęście znajdzie się miejsce na powieszenie ręczników i kilka dodatków, aby ocieplić pomieszczenie. 


1. biała, matowa glazura Bianca- Cesranit
2. szary gres- Castorama
3. farba Super Matt- Śnieżka
4. drzwi prysznicowe Sinco- Besco
5. zestaw prysznicowy Cooke&Lewis- Castorama
6. szafka z umywalką- Castorama
7. brodzik prysznicowy Aquarius Slimline- Besco
8. lustro- Castorama
9. zestaw podtynkowy- Cersanit

Dodatki

Koniecznie muszą być i cieszyć oko. Do naszej małej łazienki wybrałam mój ulubiony i pasujący do wszystkiego kolor szary. Nie chcę kolorowych dodatków, gdyż łazienka na dole miała być jasna, a zarazem klasyczna. Poza tym łazienka na piętrze będzie miała kolorowy akcent, stąd na dole szary kolor. Szary z połączeniem bieli będzie wyglądał spokojnie i nowocześnie. Dodatki zawsze można zmienić, więc nie jest to ostateczna wersja. Może zmienię jeszcze swoją wizję na wymarzoną łazienkę i zamiast palić szarą zapachową świecę, zapalę w kolorze zielonym? :) 

1. wieszak na ręcznik- Ikea
2. stojak na papier-
3. szczotka do wc- Jysk
4. kosz na śmieci- Jysk
5. kwiaty w doniczce- Jysk
6. świeczki- Jysk
7. akcesoria łazienkowe- Ikea
8. mata łazienkowa- Jysk
9. ręczniki kąpielowe- Ikea

Co w trawie piszczy...

Uff, udało się pokazać naszą malutką łazienkę na parterze. Pomieszczenie jest tak małe, że ciężko nawet było zrobić zdjęcia :) Teraz tylko czekać na efekt końcowy z meblami i dodatkami.Jak wam się podoba nasza klasyczna łazienka? 


Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.