Tu zamieszka księżniczka

wtorek, września 13, 2016

Jestem miłośniczką jasnych, białych wnętrz z połączeniem szarości. Podoba mi się styl skandynawski, minimalizm i drewno. Jest jednak jedno pomieszczenie w domu, gdzie na ścianach pojawił się piękny, delikatny róż...tu zamieszka księżniczka

Jej wymarzony pokój

Wymarzony pokój naszej 4 letniej księżniczki, która od samego początku prosiła nas, aby jej pokój został pomalowany na różowo. Dodam, że gdy tylko pierwszy raz przyjechaliśmy z dziećmi zobaczyć nasz nowy dom, Pola od razu wybrała sobie swój pokój spośród 3 pozostałych. Nawet całkiem niedawno trwały negocjację, aby przejęła pokój małego Aleksandra, gdyż jest on ciut większy metrażowo. Niestety mała się nie zgodziła i w jej wymarzonym pokoju, ściany zostały już pomalowane. 

Ściany w całym domu będą pomalowane na śmietankowy kolor, jedynie w sypialni skuszę się na mały eksperyment z kolorem. Pokój Poli chcemy urządzić, tak aby czuła się w nim wyjątkowo i aby chętnie spędzała w nim czas. Miała możliwość na spokojny sen, zabawę i cały dziecięcy świat, który jest najpiękniejszym okresem w życiu człowieka. Chcemy stworzyć dla niej miejsce, w którym będzie czuła się wyjątkowo. Tak jak powinno czuć się każde dziecko.
Spełniliśmy już oczekiwania naszej małej damy, w kwestii koloru ścian w jej pokoju, więc lada moment przyjdzie czas na całą aranżację pokoju.Myślę, że ten delikatny różowy kolor na ścianach, białe meble i dodatki pozwolą stworzyć dla niej wymarzony pokój, w którym zamieszka beztroska i dziecięca fantazja. 

Błogi poranek

Ściany w pokoju Poli zostały pomalowane farbą Śnieżka Satynowa. Kolor, który wybraliśmy to delikatny, pudrowy róż o numerze 506 ,,Błogi poranek''. Sufit został pomalowany matową białą farbą. Przed nałożeniem farby na ściany została nałożona emulsja podkładowa, dzięki czemu ściany zostały przygotowane do malowania. Pierwsza warstwa farby została nałożona, a gruntowne malowanie zrobimy dopiero, gdy w całym domu zostaną położone podłogi. Moim zdaniem już teraz pokój córki wygląda idealnie i jesteśmy zadowoleni z efektu. Z nałożeniem farby nie było żadnego problemu. Wszystko sprawnie i dokładnie, a to wszystko za sprawą najlepszych fachowców na świecie i dobrego produktu.

Co dalej?

Pewnie jesteście ciekawi, jakie obecnie prace remontowe są wykonywane, co już zrobione i co planujemy w najbliższych tygodniach? Przyznam, że gdy w weekend zobaczyłam wszystkie ściany, przygotowane już do malowania, pokój Poli, położoną dachówkę, w całym garażu równiutko poukładany materiał stwierdziłam, że to już ten czas, gdy trzeba zacząć myśleć nie tyle co o aranżacji pomieszczeń, gdyż ten temat mam już od dawna zaplanowany, a kupowaniu najpotrzebniejszego wyposażenia. Nie byłabym sobą, gdybym do tej pory nie kupiła jakiejś ciekawej dekoracji czy oświetlenia.Wczoraj, np. udało mi się kupić ciekawy regał i duży, dwustronny koc w Biedronce.   Myślę, że z chęcią pokaże Wam lada dzień co już mam kupione. Niektóre meble mają swoją historię i kupiłam je za kilka groszy na giełdzie staroci :)

Cały czas jednak blokuje Nas podłączenie wody, do końca prac został jeszcze niecały miesiąc, przez co nie możemy uruchomić pieca i ogrzewania podłogowego, tak aby bezpiecznie zacząć kłaść podłogi w pokojach. W najbliższych dniach zaczniemy kłaść glazurę w łazienkach i montować cały sprzęt sanitarny, który wybraliśmy. Pracy jest jeszcze naprawdę dużo, jednak coraz bliżej końca i w końcu widać piękne wnętrza, w których za chwilę rozgości się miłość...


Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.