To jest moje miejsce, bo tu jest nasz dom

wtorek, sierpnia 16, 2016

Na naszych oczach rośnie dom, w którym zamieszkamy całą czwórką. To nasza kolejna przygoda w życiu, która udowodniła Nam, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, a wiara czyni cuda. To jest moje miejsce, bo tu jest nasz dom.

dom

Sierpień 2016

Jeszcze w lipcu cieszyłam się z montażu okien i bramy garażowej, dzięki której rozpoczęliśmy stan surowy zamknięty. Wówczas wszystkie prace nabrały tempa i dziś śmiało mogę napisać, że wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet zdarzają się miłe niespodzianki.
Postęp prac na budowie cieszy mnie bardziej niż zakupy w centrum handlowym :) W domu została zrobiona już elektryka, hydraulika i ogrzewanie podłogowe, wylewki podłogowe i ocieplenie poddasza. Obecnie jesteśmy na etapie montażu płyt karton gips, na które zdecydowaliśmy się zamiast tradycyjnego tynku. Dekarze zrobili Nam wyżej wspomnianą niespodziankę i przesunęli swoją pracę z września na sierpień. Dachówka pod koniec tamtego tygodnia dojechała, więc lada dzień zostanie położona i dach domu będzie gotowy! Nigdy nie przypuszczałam, że każdy skończony etap prac remontowo-budowlanych będzie mnie tak bardzo cieszył, i co ważne te wszystkie radości zapiszą się w moim życiu na zawsze. Chyba nic tak nie uszczęśliwia człowieka jak rodzina, dom który się kocha, zdrowie i życie, które trzeba doceniać każdego dnia.

Co dalej?


W rzeczywistości przed Nami jeszcze dużo pracy jednak wszystko idzie bardzo sprawnie, stąd planujemy piec pierniki i ubierać choinkę w nowym domu. We wrześniu zabieramy się za położenie płytek w łazience oraz podłogi w salonie. O wyborze idealnych paneli napiszę Wam w oddzielnym poście, gdyż znalazłam niesamowity produkt, który spełnia moje oczekiwania, a także jego jakość jest warta polecenia! Uwierzcie, że długo szukaliśmy odpowiedniej podłogi do naszego salonu, aż w końcu się udało i jesteśmy bardzo zadowoleni :) 
Za Nami już wybór drewna na schody oraz model balustrady, jednak na montaż musimy jeszcze trochę czasu poczekać. Projekt kuchni jest już w końcowej fazie i pewnie jeszcze w tym tygodniu zostanie nam przedstawiony. Decyzję o stylu mebli i sprzęcie AGD podjęliśmy bardzo szybko, jednak do ostatniej chwili zastanawiałam się nad położeniem betonu na podłodze. Pozostaliśmy jednak na drewnianym blacie, który będzie spójny z drewnopodobną podłogą.

Ekipa na medal

Ekipa, która działa z niesamowitym przyspieszeniem, tak abyśmy mogli zamieszkać jeszcze  się końcem roku. Skuteczni, życzliwi i z ogromną widzą wykonują swoją pracę. Wystarczy kilka dni/ tygodni, aby zlecony rodzaj prac był wykonany z dużą starannością i przede wszystkim bez pośpiechu. Uśmiechnięci panowie, którzy tworzą z Nami to miejsce! :)


Jest pięknie prawda? :)

Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.