Owocowo-warzywne soki dla dzieci i dorosłych- przepisy

poniedziałek, sierpnia 01, 2016

Owocowo-warzywne soki cieszą się ostatnią dużą popularnością. W kilka minut można przyrządzić zdrowy, pożywny i bogaty w cenne składniki posiłek. Wszystko co dobre i zdrowe znajduję się w jednej szklance soku, którą możemy sami przyrządzić.

soki dla dzieci

Soki w naszym domu

Odkąd przeszłam na zdrową dietę bardzo często w menu mam owocowo-warzywne soki, które dzięki wyciskarce w kilka minut sama je przygotowuję. Z racji tego, że owoce można spożywać maksymalnie do godziny 16, soki serwuję sobie przeważnie na drugie śniadanie. Są bardzo pożywne, smaczne i przede wszystkim dostarczają organizmowi wszystko co najlepsze. Przyrządzając soki zawsze robię większą ilość, którą ze smakiem wypijają moje maluchy. Poza tym jest to bardzo fajna forma przemycenia warzyw i owoców dzieciom w postaci zdrowego i pożywnego soku.

Dobra wyciskarka do soków

Wyciskarka do soków jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą w szybki sposób przyrządzić stu procentowy sok na bazie owoców i warzyw. Do niedawna swoje owocowo-warzywne koktajle przygotowywałam w sokowirówce bądź za pomocą blendera, jednak nie zawsze przygotowany sok miał odpowiednią konsystencję i smak. Poza tym zawsze zostawiały mi duże kawałki owoców i warzyw, czy też tworzyła się piana podczas robienia soku w sokowirówce.  Odkąd używam wyciskarki moje soki mają o wiele lepszą konsystencję i smak. Obecnie wszystkie soki i koktajle robię w wyciskarce wolnoobrotowej Silvercrest, którą można kupić w sklepach Lidl. Dzięki temu urządzeniu w szybki i zdrowy sposób mogę przyrządzić każdy sok z owoców i warzyw, który smakuję każdemu z domowników. Wysoka wydajność wyciskarki pozwala uzyskać naprawdę sporą ilość wyciśniętego soku. Urządzenie, które jest godne polecenia idealnie radzi sobie nie tylko z owocami, ale również twardymi warzywami, np. marchew, burak. Zaletą wyciskarki obrotowej jest również minimalna ilość piany, która tworzy się w trakcie wyciskania soku.

 
Wyciskarka wieloobrotowa Silvercrest posiada funkcję  krótkiego biegu wtórnego podczas zacięcia się warzyw oraz zamykanie wylewki soku. Wyposażona jest w dwa oddzielnie pojemniki do soku oraz miąższu. Pracuje bardzo cicho i jest łatwa w czyszczeniu, co jest dla mnie dużym plusem podczas użytkowania. Do zestawu dołączona była szczotka do czyszczenia oraz popychacz do warzyw i owoców. Wyciskarki, używam już od kilku tygodni i jestem naprawdę zadowolona z jej pracy co sprawia, że przyrządzone soki smakują nie tylko dorosłym ale również dzieciom :)

Przepisy na owocowo-warzywne soki

Warto zatem udać się do warzywniaka, kupić ulubione owoce, warzywa i przyrządzić zdrowy sok dla całej rodziny, który oprócz cennych minerałów i witamin poprawi samopoczucie i energię. Podzielcie się swoimi przepisami na zdrowe i pyszne soki :)


Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.