Jakie wybrać mleko modyfikowane dla dziecka?

czwartek, lipca 07, 2016

Jeśli obecnie zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego mleka modyfikowanego dla swojego dziecka, chętnie podzielę się z Tobą swoim wyborem.

mleko modyfikowane

Pamiętaj!

Najlepszym pokarmem dla dziecka jest Twoje mleko, które dostarcza niezbędne składniki odżywcze. Razem z dzieckiem ustalasz jego porcje oraz ilość. To dzięki Twojemu mleku maluch nabiera odporności. Co jednak zrobić gdy z różnych przyczyn nie możesz karmić piersią?

Jak mleczna historia wyglądała u Nas?

Wydawać by się mogło, że jako matka, która dwójkę dzieci wychowała na mleku modyfikowanym, mam całkowicie odmienne zdanie na temat zdrowego karmienia piersią. Otóż nie! Doskonale wiem, że mleko matki to najlepszy pokarm dla dziecka, który oprócz cennych składników, dostarcza niesamowite poczucie bliskości oraz oszczędność domowego budżetu.

W naszym przypadku karmienie piersią było bardzo skomplikowane. Chodząc w ciąży z Polą i Aleksandrem przygotowywałam się do karmienia piersią, jednak los spłatał mi niezłego figla, a później było już coraz gorzej, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Napiszę Wam szczerze, że karmienie piersią to nie tylko poświęcenie, ale przede wszystkim radość z tego co daje się dziecku. U mnie tego zabrakło, dlatego też mały Aleksander od pierwszego dnia karmiony jest mlekiem sztucznym. Przy Poli Nasza przygoda z karmieniem piersią trwała niecałe 3 miesiące.

Jakie mleko modyfikowane wybrać? Rodzaje mieszanek mlecznych

Mleka modyfikowane, które są dostępne na rynku spełniają podstawowe warunki, które dostarczają dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które odpowiedzialne są za prawidłowy rozwój dziecka. Decydując się na mieszankę sztuczną, warto skonsultować się z lekarzem pediatrą, który dzięki obserwacji Twojego dziecka pomoże wybrać odpowiednie mleko. Mleka modyfikowane, które możemy kupić w sklepach, aptekach często różnią się składem, z którym koniecznie trzeba wcześniej się zapoznać i dostosować do potrzeb dziecka. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem i rozwojem dziecka skład mleka modyfikowanego dostosowuje się do wieku oraz potrzeb.

Mleka modyfikowane oznaczone są cyframi na opakowaniu, które informują o przedziale wiekowym:
· 1 oznacza mleko początkowe przeznaczone dla noworodków i niemowląt od urodzenia do 6 miesiąca życia.

· 2 oznacza mleko następne dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia często do 1 roku życia. Ten rodzaj jest nadal podstawą diety dziecka do, której wprowadzamy nowe produkty (rozszerzanie diety)

· 3 oznacza mleko przeznaczone dla dzieci powyżej pierwszego roku życia

· 4 oznacza mleko, które trzeba podawać dzieciom powyżej 2 roku życia

Oprócz podstawowych mieszanek sztucznych na rynku dostępne są mleka modyfikowane dostosowane do potrzeb dziecka w przypadku różnego rodzaju dolegliwości, np. kolki i wzdęcia, alergia oraz w przypadku ulewania pokarmu. Warto więc po konsultacji z lekarzem wybrać odpowiednią mieszankę, którą będzie nie tylko cennym pożywieniem dla dziecka, ale także pomoże w dolegliwościach.

Na jakie mleko modyfikowane się zdecydowaliśmy i co polecam?

W Naszym przypadku wybór mleka modyfikowanym był jedną z najprostszych decyzji, jakie ustaliliśmy z mężem przed urodzeniem Poli. Mieliśmy to szczęście, że Nasi znajomi karmili swoją córeczkę mlekiem sztucznym, która wówczas przeszła już na mieszankę dla dzieci powyżej 2 lat, stąd opinia mleka była w stu procentach prawdziwa i sprawdzona. Dodatkowo przeczytałam wiele pozytywnych opinii na grupie mam oraz rekomendacje lekarzy. Kilka tygodni przed porodem wybrane przez Nas mleko marki Enfamil czekało już spokojnie na półeczce. Wówczas nie wiedziałam, że już w szpitalu gdy miałam problemy z przystawieniem córki do piersi, właśnie to mleko zostanie podane. Pamiętam jak pielęgniarka, która zajmowała się noworodkami proponowała spośród 3 dostępnych mieszanek, właśnie to mleko, które jest jednym z najlepszych mlek modyfikowanym na rynku.

W drugiej ciąży trochę wahałam się czy nie spróbować karmić naturalnie, jednak po przystawieniu do piersi Aleksandra, niestety od pierwszych chwil po raz kolejny nie przekonałam się do karmienia piersią. Już wtedy do szpitala zabrałam ze sobą puszkę mleka dla noworodków, na wszelki wypadek gdyby Nam nie wyszło, bądź szpital nie posiadał tej marki mleka. Tej marce zaufałam bezgranicznie! Bardzo dobry skład, żadnych dolegliwości, prawidłowo przybierali na wadze. Pola swoją przygodę z mlekiem skończyła ponad rok temu, natomiast Olek przeszedł właśnie na mleko dla dzieci powyżej 1 roku życia.

Do tej pory nie było potrzeby zmieniać mleka dzieciom. Zaufaliśmy na samym początku i sami przekonaliśmy się, że mleko Enfamil pasuje i zaspokaja potrzeby Naszych dzieci oraz dostarcza składniki odżywcze, które odpowiedzialne są za prawidłowy rozwój dziecka.

Warto wiedzieć!

· Gdy z różnych przyczyn decydujesz się na podawanie dziecku mleka modyfikowane, warto poprosić o radę lekarza pediatrę, który doradzi i zaproponuję mleko dostosowane do potrzeb dziecka.

· Wybierając mleko koniecznie zapoznaj się z jego składem

· Dbaj o jakość! Podawaj mleko przeznaczone dla niemowląt z przedziałem wiekowym

· Przygotuj mleko zgodnie z zaleceniami producenta, to bardzo ważne, aby przygotować mieszankę mleka zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu

· Obserwuj dziecko! Po podaniu mleka modyfikowanego obserwuj reakcję swojego dziecka.

Ja wybrałam dla swoich dzieci i jestem bardzo zadowolona z mleka Enfamil, a Ty na co się zdecydowałaś? Jakie mleko modyfikowane podajesz swojemu dziecku?

Jeśli już wybrałaś idealne mleko modyfikowane dla swojego dziecka nie pozostaje mi nic innego jak życzyć, aby Twój maluszek rósł zdrowo! :)Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.