Blisko z Tobą chcę być- KONKURS

wtorek, lipca 12, 2016

Marka Pharmaceris EMOTOPIC w ramach ogólnopolskiego programu wspierającego rodzicielstwo bliskości „Blisko z Tobą chcę być” rozpoczęła budowę EmoStref.

blisko z tobą chcę być

Program ,,Blisko z Tobą chcę być’’

Każda kobieta, która oczekuje na przyjścia swojego dziecka na świat regularnie poddaje się badaniom kontrolnym, spożywa suplementy diety potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka a także prowadzi aktywny tryb życia. Pragnie, aby jej dziecko urodziło się silne i zdrowe. Niestety często życie weryfikuje nam plany i wówczas maluszek rodzi się przedwcześnie i musi być hospitalizowany. Dla żadnego rodzica nie są to łatwe sytuacje, zwłaszcza wtedy kiedy nie ma do dyspozycji odpowiednio komfortowych warunków do przebywania z dzieckiem.

Powstały program marki Pharmaceris EMOTOPIC ,,Blisko z Tobą chcę być’’ ma na celu pomoc rodzicom i ich dzieciom podczas trudnych chwil w szpitalu. Akcja ma za zadanie wspierać rodziców w sytuacjach, w których budowanie bliskości jest utrudnione, w czasie leczenia dziecka w szpitalu czy pobytu noworodka w inkubatorze.


Czym są EmoStrefy?

To specjalne miejsca w których rodzice i ich maleństwa mogą cieszyć się wzajemną bliskością w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Każde z nich zostanie wyposażone w:
- fotele do kangurowania na oddziałach neonatologicznych,
- rozkładane łóżka dla rodziców, czuwających przy łóżkach szpitalnych swoich dzieci,
- koalę Emo – maskotkę oraz gry umilające czas dzieciom i ich rodzicom, przebywającym na oddziałach szpitalnych.

Jak zgłosić zapotrzebowanie?

maskotka koalaEmoStrefy powstaną wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Każdy może zgłosić takie miejsce dzięki specjalnemu formularzowi na stronie www.emostrefa.pl. Może to być szpital, gdzie przyszło na świat wasze dziecko, placówka medyczna, gdzie brakuje tego typu rozwiązania lub zaprzyjaźniona przychodnia. Wśród nadesłanych propozycji zostaną wybrane te lokalizacje, gdzie EmoStrefy są najbardziej potrzebne. Ich tworzenie sfinansuje marka Pharmaceris. Dodatkowo, we współpracy ze znaną i lubianą przez rodziców marką MayLily, zostanie przekazana maskotka-cegiełka koala Emo. 10 złotych z każdej sprzedanej zabawki zasili budżet budowy EmoStref. Dzięki Waszym zgłoszeniom mamy realny wpływ na to, gdzie powstaną miejsce przyjazne dla dziecka i jego rodziny.

Dlaczego rodzicielstwo bliskości?

Twórcami oraz propagatorami rodzicielstwa bliskości (ang. attachment parenting) są William Sears - amerykański pediatra oraz jego żona Martha Sears - dyplomowana pielęgniarka i doradca laktacyjny. Według ich teorii rodzicielstwo bliskości opiera się na 7 zasadach, które pomagają w budowaniu bliskiej relacji dziecka z jego opiekunem.

1. Bądź blisko od porodu.

2. Słuchaj płaczu swojego dziecka.

3. Karm piersią.

4. Noś dziecko przy sobie.

5. Śpij przy dziecku.

6. Pamiętaj o równowadze i wyznaczaniu granic.

7. Strzeż się trenerów dzieci, uczących powściągliwości wobec dzieci.

Miłość, bliskość i szacunek – tego potrzebują dzieci od swoich rodziców, aby zdrowo się rozwijały. Dotyk, ciepło mamy i taty, kontakt i przytulanie - to odpowiedź na naturalne potrzeby dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Dla starszaków wspólne spędzanie czasu i codzienna bliskość są sygnałem akceptacji, zapewniają im pewność siebie i pomagają stawiać czoła trudnym sytuacjom.

UWAGA

Pragniemy, aby program ,,Blisko z Tobą chcę być’’ osiągnął jak największy zasięg, dlatego też chcielibyśmy prosić o wasze zaangażowanie. Dzięki udostępnieniu tego postu możemy zwiększyć szanse na powstanie EmoStrefy (więcej na www.emostrefa.pl) dzięki, której dziecko i jego rodzina będą mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Wystarczy udostępnić ten post (TU BEZPOŚREDNI LINK) na swoim profilu Facebook. Spośród osób, które udostępniły informację o programie, drogą losowania wybierzemy jedną osobę do, której trafi zestaw dermokosmetyków Pharmaceris z najnowszej linii EMOTOPIC. W skła
d zestawu wchodzą: preparat 3w1 natłuszczający całe ciało, krem barierowy do twarzy i ciała, kremowy żel do mycia pod prysznic oraz emulsja do codziennej kąpieli.

EDIT
KONKURS ZAKOŃCZONY.


Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.