Zdalna opieka położnicza w Twoim domu

czwartek, czerwca 16, 2016


Narodziny dziecka dla każdej mamy są momentem magicznym. Pierwszy kontakt z noworodkiem jest doświadczeniem pełnym wzruszeń, radości i nadziei. Z niecierpliwością czekamy na przyjście malucha na świat oraz w naszych głowach pojawi się wiele obaw jak poradzimy sobie w nowej sytuacji. 
Gdy tylko dowiadujemy się, że pod serduszkiem nosimy nowe życie, dbamy o to, aby ciąża rozwijała się prawidłowo. Co miesiąc wykonujemy badania, USG, przyjmujemy suplementy diety, a także zdrowo się odżywiamy, tak aby na świat przyszło zdrowie i piękne dziecko.


 W trzecim trymestrze ciąży, bardzo ważne jest badanie kardiotokograficzne (KTG), które polega na rejestracji czynności akcji serca dziecka i czynności skurczowej macicy podczas ciąży i porodu. Dzięki temu badaniu, możliwe jest wczesne wykrycie zagrożeń zdrowia i życia dziecka. Zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży moje badania KTG były poprawne, jednak pamiętam sytuację, gdy któregoś dnia na początku trzeciego trymestru, nie czułam ruchów córki. Każda kobieta, która spotkała się z podobną sytuacją, pewnie zdaje sobie sprawę, co w danym momencie się czuje, jakie czarne myśli przychodzą do głowy oraz jak bardzo chciałoby się dowiedzieć co się dzieje. Tamtego dnia, całe szczęście w godzinach popołudniowych, udało mi się skorzystać z wizyty u ginekologa i sprawdzić, co się dzieje z dzieckiem. Po przeprowadzeniu USG oraz poprawnej rejestracji czynności akcji serduszka, odetchnęłam z ulgą. Okazało się, że malutka smacznie spała, jednak stres, który wtedy przeżyłam i ta niepewność, co dzieję się z dzieckiem jest, nie do opisania. 

Do niedawna badania KTG były wykonywane wyłącznie w palcówkach medycznych. Warunki, w jakich wykonywane było badanie bardzo często przez przyszłe mamy uznawane było za niekomfortowe. Dlatego też mam dla Was wspaniałą informację, mianowicie Centrum Medyczne iMed24 umożliwia wykonywanie badania KTG w warunkach domowych. Dzięki takiej usłudze i specjalnym urządzeniu możemy takie badania wykonać we własnym domu. W spokoju, ciszy bez zbędnego chaosu w placówkach medycznych. Badanie homeKTG dedykowane jest dla kobiet od 36 do 42 tygodnia ciąży. Ogromnym plusem i dużą zaletą badania jest przede wszystkim możliwość wykonania go wtedy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Po wykonaniu badania przyszła mama otrzymuję informację o stanie dziecka od lekarza ginekologa, położnej którzy całodobową znajdują się w Centrum Medyczne iMed24. Dzięki temu w niesamowity sposób można dowiedzieć się, że z dzieckiem jest wszystko w porządku. Z usługi mogą skorzystać kobiety z całej Polski.
1. Monitorowanie stanu zdrowia dziecka
- każda przyszła mama, o dowolnej porze dnia może na spokojnie dzięki, badaniu KTG monitorować stan zdrowia swojego dziecka.
2. Całodobowa opieka medyczna
- kobieta, która zdecydowała się na usługę KTG, jest objęta całodobową opieką medyczną.
3. Bezpieczeństwo
- badanie, które jest nieinwazyjne jest całkowicie bezpieczne dla płodu a także przyszłej matki.
4. Jakoś wyników badań
- wyniki, które uzyskujemy są wysokiej jakości, a algorytmy KTG pozwalają wcześnie wykryć zagrożenie zdrowia lub życia dziecka.
5. Komfort badań
- kobieta o każdej porze dnia i nocy, w swoim domu może monitorować stan zdrowia swojego dziecka. Badanie KTG umożliwia wyjątkowy kontakt z nienarodzonym dzieckiem. W każdej chwili można posłuchać bicia serca maluszka. 
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona taką usługą i działaniem urządzenia, które pozwala na kontakt z dzieckiem, ale głównie jestem pełna podziwu dla pomysłu, który powstał. Dzięki temu badaniu, śmiało możemy stwierdzić, że korzystamy z zdalnej opieki położniczej w domu. Kobieta jest pod stałą opieką medyczną, w każdej chwili może wykonać badanie KTG, i co najważniejsze przesłać zapis wyników specjaliście, który po chwili analizując odpowiada co dzieję się w danym momencie z malcem. Usługa, która powstała to także duży komfort dla każdej kobiety w ciąży. Spokojnie, w domu, w gronie najbliższych można posłuchać bicia serduszka dziecka, a także uspokoić się, gdy w danym momencie coś niepokoi przyszłą mamę. Badanie jest całkowicie bezpieczne, także nie ma żadnego ryzyka. Która z Nas kobiet nie kocha tego dźwięku bijącego serduszka, które raz zwalnia, raz przyspiesza? Nie ukrywajmy, że to najpiękniejszy i najbardziej rozczulający dźwięk dla każdego rodzica. 
Wystarczy skontaktować się z Centrum Medyczne iMed24 i zapytać o zdalną opiekę położnicza- homeKTG. Więcej informacji oraz dokładny opis tego, jak wygląda usługa znajdziecie klikając w link-->TU KLIKNIJ

Żeby bardziej zobrazować Wam działanie urządzenia przygotowałam kilka zdjęć podesłanych przez jedną z mam, z którą długo rozmawiałam na temat domowego KTG i która zdecydowała się na usługę w Centrum Medycznym iMed24. Oprócz ciągłego kontaktu ze swoim dzieckiem jest pod stałą opieką lekarza.
Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.