Okna do pokoju dziecka. Czym kierować się przy ich wyborze?

poniedziałek, czerwca 20, 2016


 Zastanawialiście się kiedyś czym kierować się przy wyborze okien do pokoju dziecka? Na co zwrócić uwagę? Jakie cechy powinno posiadać dobre okno? 


 W Naszym nowym domu, dzieci będą miały swoje oddzielne pokoje. Zawsze chciałam aby, każdy z Nas miał swoją przestrzeń, w której będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Zaczynając prace remontowe w domu na samym początku kierowaliśmy się funkcjonalnością i co najważniejsze bezpieczeństwem. Chcemy, aby dom w którym wszyscy zamieszkamy był wykończony z produktów, które będą dobre jakościowo, praktyczne oraz bezpieczne podczas użytkowania. 

 Często na samym początku zastanawiamy się jak będzie wyglądał pokój dziecka. W jakich kolorach go urządzić, jakie meble wybrać. Wyszukujemy dodatków, kolorowych akcentów. W dysku komputera zapisujemy aranżacje pokoju dziecięcego wyszukane na portalach wnętrzarskich. Szukamy tanich i fajnych rozwiązań. Inspirujemy się. Organizując pokój dla dziecka warto przede wszystkim w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na funkcjonale i bezpieczne rozwiązania. Dziecko potrzebuję miejsca do zabawy, odpoczynku w związku z tym jego miejsce musi być bezpieczne i w miarę możliwości pozbawione niebezpiecznych urządzeń. Obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, pozwalające na zmniejszenie wypadków u najmłodszych domowników. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie kupno okien w pokoju kilkulatka.
 Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiednich okien, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo, ochronę, a obserwacja świata przez szybę będzie bezpieczna. My zdecydowaliśmy się na zakup okien PCV z odpowiednim wyposażeniem. Dużą zaletą okien PCV jest łatwość ich czyszczenia. Szybko i bezproblemowo uda Nam się wyczyścić powierzchnię ramy okiennej bez żadnych uszkodzeń, gdy Nasz maluch zmaluję Nam jakieś arcydzieło :)
  • szyba antywłamaniowa, dzięki takiemu wyposażeniu zyskujemy, aż dwa rozwiązana, po pierwsze wzmocniona tafla szkła nie tłucze się i nie rozsypię się nawet przy rozbrykanej gromadce maluchów. Po drugie stanowi bezpieczeństwo wszystkich domowników przed włamywaczami. 
  • rolety zewnętrze, które oprócz funkcji bezpieczeństwa są idealnym rozwiązaniem przed słońcem. Firma Drutex oferuję kilka ciekawych rozwiązań na komfortowe podnoszenie i zamykanie rolet, m.in: ręcznie za pomocą paska bądź korby czy też automatycznie sterując pilotem/ włącznikiem. Istnieje nawet możliwość pełnej integracji sterowania roletą z systemem alarmowym w domu. Rolety w Naszym domu to główne wyposażenie okien, ze względu na lokalizację jak i nasłonecznienie budynku.
  • ciepła ramka, która znacznie niweluje stratę ciepła. Wyposażenie okien w ciepłą ramkę było dla Nas podstawą przy wybieraniu wyposażenia okien. Pamiętajcie, że znaczna część ciepła z pomieszczenia ucieka właśnie przez okna! Warto więc zainwestować i skorzystać z opcji ciepłej ramki, która zapewnia oszczędność strat energii cieplnej oraz ogranicza ryzyko skraplaniu pary wodnej na obrzeżach szyby wewnątrz pomieszczenia. 
  • nawiewniki, ich głównym celem jest prawidłowa wentylacja przy szczelnie zamkniętych oknach. Oprócz prawidłowej wentylacji, nawiewniki posiadają jeszcze kilka ważnych zastosowań, m.in duża energooszczędność, brak uczucia przeciągu w pomieszczeniu, ograniczenie rozwoju pleśni, grzyba, bezpieczeństwo i spokojny sen przy właściwej wentylacji. 
  • klamka z kluczykiem, klamka antywłamaniowa na kluczyk bądź przycisk, która uniemożliwia otwieranie okien. Przy małych dzieciak takie zastosowanie jest niesamowicie istotne i na pewno bezpieczne. W Naszym przypadku w salonie mamy, aż 4 duże okna balkonowe, które koniecznie muszą być zabezpieczone przed dziećmi. Warto również wspomnieć o blokadzie błędnego położenia klamki. Okna marki Drutex są wyposażone w takie blokady, które zapobiegają wypadnięciu skrzydła z ramy okiennej. 
 Pamiętajcie, urządzając pokój dziecka w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na elementy jego wyposażenia. Warto zainwestować w lepszą stolarkę okienną i wyposażenie okien, które maja wpływa na bezpieczeństwo, zdrowie i komfort dziecka. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu okien w prosty sposób możemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji w domu. 


Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.