7 rzeczy, które zrobię przed trzydziestką

środa, lutego 24, 2016
Postaram się spełnić swoje marzenia, pokonać lęki i być jeszcze bardziej szczęśliwą kobietą z trzydziestą na karku. 

 Ostatnio natknęłam się na dość stary artykuł, w którym opisywano kilka śmiesznych sytuacji co robi się przed okrągłą 40-tką. Pomyślałam wtedy, że to nie tylko świetny artykuł, który czytało się dość przyjemnie to jeszcze idealna inspiracja do napisania swoich planów przed okrągłą liczbą w życiorysie :)
Do 40-tki mam jeszcze sporo czasu, jednak okrągła 30-tka gdzieś już powoli depczę mi po piętach. I chociaż absolutnie nie boję się pierwszych zmarszczek i siwizny na głowie pomyślałam, że fajnie byłoby stworzyć listę rzeczy, które zrobię bądź nauczę się robić przed 30 urodzinami. Myślę również, że to świetna mobilizacja do realizacji założonych sobie celów i wyzwań. 
Może jest coś w tym przyjemnego, że w kolejną dziesiątkę swojego życia wchodzimy z nowymi doświadczeniami, z nowymi umiejętnościami i spełnieniem?
1. Tatuaż- zrobię go na pewno! Od dawna marzyłam i ciągle myślę o zrobieniu małego tatuażu w formie krótkiego napisu na nadgarstku bądź obojczyku. Jedyne co przemawia za nie spełnienie tego marzenia jest strach przed bólem. I chociaż tłumaczę sobie, że to na pewno mniejszy ból w stosunku do porodu to jednak przechodzą mnie ciarki na samą myśl igły, która tworzy arcydzieła na ciele :) Od kilku lat mam swój mały projekt, który po mimo lęku na 100 % zrealizuję przed 30 tką. Może jeszcze w tym roku?

2. Nauczę się pływać! Chociaż często wyjeżdżamy i możemy korzystać ze strefy basenowej do tej pory nie potrafię pływać i utrzymać się kilka sekund na wodzie. Próbowałam nie raz. Nie ukrywam, że panicznie się tego boję, strach paraliżuję moje ciało i głowę, stąd być może nie ma żadnych postępów w tej dziedzinie sportu. Ale obiecuję sobie, że kiedyś przyjdzie moment gdy będę drugą Otylią :)

3. Zapisze się na kurs fotografii z prawdziwego zdarzenia po, którym moje zdjęcia będą idealne. Taki kurs to nie tylko spełnienie marzenia, ale przede wszystkim nowa umiejętność, którą można wykorzystać każdego dnia fotografując najpiękniejsze momenty z życia. Marzy mi się, aby natrafić na taką osobę, która oprócz najważniejszych informacji podzieli się ze mną swoją praktyką. Pokaże jakie możliwości ma mój aparat, nad czym mam popracować, aby dojść do perfekcji. Cały czas mam poczucie, że mogę więcej! Myślę, że taki kurs byłby fajnym dodatkiem do mojego CV.

4. Zrobię idealną bezę, która w końcu mi wyjdzie i będzie obłędnie pyszna. Korzystałam z kilku przepisów, wymieniłam nawet piekarnik na nowy i miałam nadzieję, że w końcu ją zrobię! Niestety się nie udało. Za każdym razem w środku białka są surowe a z wierzchu spalona na wiór. Jak Boga kocham obiecałam sobie, że do trzydziestki w końcu ją zrobię z dużą ilością bitej śmietany i samą ją zjem! 

5. Będę żyć chwilą/ teraźniejszością, która jest najlepszym sposobem na życie z bez denerwowania się i martwienia o kolejny dzień. Nie chcę analizować krok po kroku swojego dotychczasowego życia i zastanawiać się co będzie za kilka dni, miesięcy. Obiecałam sobie, że ten rok będzie wyjątkowo prosty. Bez szczególnych planów zapisanych w notatniku, bez nerw, że coś poszło nie tak. Chcę podejmować szybkie, spontaniczne decyzje i cieszyć się z ich realizacji. Pragnę żyć i dziękować za każdy dzień spędzony u boku mojej rodziny. 

6. Przeprowadzę się! To już pewne. Zamienimy Nasze kochana małe mieszkanie na coś większego z ogródkiem bądź dużym tarasem, na którym w letnie wieczory będę mogła w spokoju przeczytać książkę i napić się lampki wina. Kupię duże, wygodne łóżko do sypialni, która będzie należała tylko do Nas! Tylko ja i mąż w jednym pomieszczeniu, w którym nie będzie nawet śladu po zabawkach dzieciaków :)

7. Dołożę wszelkich starań, żeby przed trzydziestymi urodzinami być jeszcze bardziej szczęśliwą kobietą, spełnioną matką i najlepszą żoną pod słońcem! 

 A Ty jakie masz plany przed swoimi okrągłymi urodzinami? 

Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.