Kim jesteś czytelniku?

czwartek, października 22, 2015

 Wczoraj wieczorem Martyna napisała znakomity tekst (klik). Test skierowany do czytelników. Postanowiłam również napisać kilka słów od siebie i zadać kilka pytań. 

 Blog to miejsce, gdzie mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami, swoim codziennym życiem. To ja jestem tu autorem, moderatorem, grafikiem, itp. Staram się pisać ciekawe treści, tak aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Wiem również, że nie każdego zmuszę do polubienia Naszej rzeczywistości, tego jak żyjemy oraz nie będę trzymała tu nikogo na siłę. Jedno jest pewne, gdyby nie WY- czytelnicy, tego miejsca nie byłoby w ogóle. 
 Każdego dnia staram się być z Wami w kontakcie, próbuję nawiązać z Wami kontakt poprzez to miejsce. I uwierzcie, że z wielkim uśmiechem na buzi, witam kolejną nową osobę, która zarezerwowała swój cenny czas na przeczytanie nowego tekstu na blogu. Wiem, że tu jesteście i tworzycie to miejsce. Czytacie, kibicujecie i powracacie. Jesteście częścią tego co tu stworzyłam! Ogromnie się cieszę, gdy mogę zamienić z Wami kilka zdań w wiadomościach. Jestem ogromnie wdzięczna, gdy po publikacji postu napiszecie kilka ciepłych, pozytywnych słów. Nie boję się krytyki, czasami jest mi ona potrzebna. Nieraz pewnie, przybiliśmy razem wirtualną piątkę, rozbawiłam Was, bądź swoim tekstem przywołałam wspomnienia. Pewnie niejednokrotnie nie zgodziliście się z moimi przemyśleniami i stwierdziliście, że niestety ale absolutnie się nie rozumiemy. Szanuję to.

Dlaczego to piszę? 
 Chciałabym, aby każdy z Was się po prostu ujawnił. Chciałabym, abyśmy się poznali. Dlaczego zaledwie garstka osób pozostawia komentarze i daje cząstkę siebie, tak abym mogła kolejnego dnia wstać uśmiechnięta na widok dyskusji, która tworzy się pod tekstem. Nie zrozumcie źle tego tekstu i nie pomyślcie, że jest to wołanie o pomoc, bo Facebook ogranicza zasięg i zmusza Nas do reklamy, na którą nie każdego stać. To apel do każdego czytelnika o poświęcenie sekundy, kilku minut na pozostawienie po sobie śladu. Każdy, kto tu zagląda  wie kim jestem, czym się zajmuję oraz jakiej treści może spodziewać się na blogu. Dlaczego właśnie to ja nie mogę Cię poznać? Dlaczego największą relację tworzymy wtedy, gdy coś złego się dzieje? Wówczas macie chwilę, by napisać do mnie krótką wiadomość, która daje dużego pozytywnego kopa, pt. ,,Zdrówka!". Dobrze byłoby również dodać, że idealną relację tworzymy wtedy, gdy przygotuję dla Was niespodziankę w podziękowaniu że jesteście tu, chociaż tak rzadko komentujecie. My blogerzy, staramy się bardzo. Pisanie dla Was, to nie tylko stukanie w klawiaturę i odpisywanie na maile. To przede wszystkim zaangażowanie w to co robimy, czas. Samo pisanie tekstu nie wystarczy, dochodzą jeszcze zdjęcia, które najpierw trzeba zrobić, a później je obrobić. Zapomniałam, że jeszcze wcześniej trzeba mieć pomysł, tak aby powstało naprawdę coś dobrego! Warto również wspomnieć to co najważniejsze, mianowicie to, że  każdego dnia dzielimy się z Wami Naszym życiem. Nie oczekuję od Was długiej spowiedzi, wystarczy jedno zdanie: ,,Dzień dobry! Jestem tu." Rozumiem także, że macie na głowie mnóstwo spraw. Każdy je z Nas ma. Każdy z Nas dąży do tego co najważniejsze. Jednak bardzo ważne jest, abyście chociaż na sekundę się zatrzymali i dali się poznać! To nic nie kosztuje, a dzięki temu wiem, że oprócz tego, że jesteście tu macie ochotę przywitać się ze mną, napisać kilka zdań o sobie czy też dać mi pstryczka w nos ;)

 Musicie zauważyć, że z dnia na dzień próbuję się z Wami porozumieć. Otwieram się przed Wami i próbuję zarazić pozytywną energią, której u mnie pod dostatek. Pewnie zauważyliście, na czym najbardziej się skupiam, co lubię robić i w jaki sposób prowadzę to miejsce. Każdy kontakt z Wami wywołuje we mnie wiele pozytywnych emocji, które są motorkiem do lepszego i jeszcze lepszego działania. Wiecie ile razy miałam rzucić to wszystko? Skasować i pożegnać się z Wami jednym słowem? Zawsze wtedy gdy głęboko zachodzę w głowę i zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto lubi do Nas zaglądać. Odchodzę od takich myśli, gdy dostaję wiadomość od Was. Gdy po prostu tu jesteście. Zależy mi bardzo na kontakcie z czytelnikami. 
 Każda publikacja postu wiąże się z reakcją czytelników. Każdy bloger na to czeka. Czeka abyście wyrazili swoje zdanie, podzielili się swoim doświadczeniem. Chcę, aby Was tu przebywało! Chcę, abyśmy tworzyli fajną relację. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy się zaprzyjaźnili. Dzięki blogowaniu poznałam masę wspaniałych ludzi. Piękne jest to, że się zaprzyjaźniamy i poznajemy siebie. Niedawno na świat przyszła malutka dziewczynka, córka koleżanki, którą poznałam właśnie dzięki blogowaniu. Gdy w piątek dostałam do niej wiadomość ze zdjęciami malutkiej, płakałam jak bóbr. Przeżywałam z nią ten piękny dzień i nie mogłam się doczekać, kiedy będzie miała chwilę czasu gdy napisze mi jak sobie poradziły. To coś pięknego i wiem, że nie jeden z Was tak mocno przeżywa znajomość wirtualną, która może przetrwać lata.  

 Zostawcie po sobie ślad. Pokażcie, że RAZEM tworzymy to miejsce. Zostawienie komentarza, dyskusja pod postem jest dla mnie bardzo ważna. Wystarczy kilka zdań. Spróbujcie Nas zrozumieć. Kontakt z Wami jest dla Nas najlepszą zapłatą za to co robimy. To dzięki Wam, uczestniczymy w warsztatach, spotykamy się i planujemy zrobić coś dobrego w blogosferze. To wszystko dla Was! Razem możemy więcej. 

Cześć! 
Jestem Daria ;)
Poznajmy się! 


Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.