Badania w ciąży

środa, sierpnia 05, 2015

 Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety. 9 miesięcy noszenia pod sercem małego człowieka. Wielkie pokłady miłości ale również strach, który przechodzi każda kobieta spodziewająca się swojego maleństwa.
9 miesięcy, które wspomina się ze wzruszeniem, sięga pamięcią wstecz do tego okresu.
 Ze wzruszeniem wspominam okres ciąży. Początkowa radość z narodzin dziecka mieszała się ze strachem o maleństwo. Strach o jego zdrowie oraz prawidłowy rozwój.
Dlatego bez zastanowienia wykonywałam wszystkie zalecone badania w ciąży, aby mieć pewność, że wszystko przebiega prawidłowo.

[grafika-TU]
Każdy miesiąc wiązał się z wykonywaniem badań, które były dla mnie priorytetem. Każda wizyta u lekarza prowadzącego ciążę obejmowała regularną analizę moich wszystkich badań, które były zlecone zgodnie z każdym tygodniem ciąży.
 Regularność wykonywania badań zdecydowanie daje poczucie bezpieczeństwa, że z maluszkiem jest wszystko dobrze, a ciąża przebiega prawidłowo. 
 Pamiętam jak bardzo bałam się każdego USG połówkowego, wykonywanego w każdym trymestrze ciąży. Ogarniał mnie strach, przed badaniem oraz rozwojem maluszka. 
Badania bardziej skompilowane, w kierunku chorób genetycznych przysparzały mi zdecydowanie za dużo stresu, co nie wpływało na pewno za dobrze na mnie oraz malucha. 
Wszystkie badania w ciąży, segregowałam w teczce i miałam je zawsze przy sobie, co pod koniec ciąży jest bardzo istotne. 

Sama profilaktyka, dieta oraz dobre samopoczucie nie wystarczą aby ciąża przebiegała prawidłowo. Priorytetem tych 9 miesięcy są badania, które koniecznie wykonujemy zgodnie z zaleceniem lekarza, który opiekuję się Nami przez ten okres. 
Zarówno przy Poli jak i Olku przechodziłam szereg koniecznych badań, jak i przy każdej ciąży stresowałam się nimi tak samo oraz były one dla mnie bardzo ważne. 
Pamiętam ten spokojny oddech i uśmiech po każdym prawidło przeprowadzonym badaniu USG oraz po analizie wszystkich badań, które wykonywałam. Ten niesamowity spokój, gdy usłyszałam, że moje dziecko jest zdrowe. 
Wszystkie badania, które wykonywałam są podstawą do prawidłowego rozwoju ciąży oraz naszego wewnętrznego spokoju. 


 Poniżej przygotowałam listę badań, która przedstawia jakie badania powinno wykonać się w poszczególnych tygodniach ciąży:
 Wyniki badań w ciąży są różne. Każda z Nas przechodzi ten stan inaczej, dlatego też nie ma sensu porównywać swoich badań z innymi ciężarnymi, czy też czerpać i analizować swoich badań w internecie, forum internetowym.
Absolutnie nie ma się co przejmować i niepokoić wynikiem badań dopóki nie skonsultujemy ich z lekarzem. 
Najważniejsza zasada podczas wykonywania badań to jak najmniej stresu oraz pozytywne myślenie. 
Pamiętajmy jednak, że systematyczne badania w ciąży są niezbędne! 
Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.