Fotoksiążka- Abecadło na wesoło

wtorek, marca 31, 2015

 Podczas trzeciego spotkania mam blogerek w Płocku, organizatorki przygotowały dla Nas wspaniałą pamiątkę i każda z Nas mogła wykonać swoją fotoksiążkę od Printu-drukujemy emocje.
Nie raz pisałam już, że jestem wielką maniaczką tego rodzaju zachowywania wspomnień, umieszczania zdjęć w takiej formie, jak fotoksiążka. Dlatego też informacja, że możemy w ramach prezentu wykonać swoją fotoksiążkę bardzo mnie ucieszyła. 
 Długo zastanawiałam się nad całym projektem. Tym razem nie chciałam kolejnej książki z zdjęciami Poli, mamy ich naprawdę sporo. Razem z mężem wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć troszeczkę coś innego. Takim sposobem powstał Nasz wspólny alfabet na wesoło :)


 Nie ukrywam, że troszeczkę poświęciliśmy na to czasu ze względu na wyszukanie odpowiednich grafik. Oczywiście nie obyłoby się bez malutkich sprzeczek i odmiennych zdań przy wyborze przedmiotu z danej literki. 
Stworzenie takiego abecadła zajęło Nam niecałe 2 dni. Najpierw zaczęliśmy od wyszukiwania grafiki, zapisywania jej na dysku komputera oraz ewentualnych poprawek rozdzielczości. 
Kolejnym krokiem i chyba najważniejszym było projektowanie Naszej fotoksiążki, w specjalnym programie dostępnym na stronie producenta. 
Projektowanie tego rodzaju książek mam już w jednym paluszku, także wybór układu, czcionki nie zajęło mi dużo czasu. 
 Edytor jest bardzo prosty dlatego bez problemu można stworzyć naprawdę wspaniałą pamiątkę bez zbędnego gimnastykowania się. 
Po wybraniu odpowiednich układ stron oraz dodaniu grafik, pozostało Nam jedynie zapisać swój projekt i czekać na efekt końcowy!
 Pola zachwycona książką, a my jako rodzice zadowoleni, że wpadliśmy na taki pomysł, realizowaliśmy go i co najważniejsze dzięki takiej formie Pola będzie mogła uczyć się literek, a także nazewnictwa przedmiotów, których do tej pory jeszcze nie znała. 
Myślę również, że to bardzo przyjemna forma nauki dla malucha, który z ciekawością przegląda książeczki obrazkowe. 

  Jak się Wam podoba Nasz pomysł? Może stworzycie dla swojego maluszka coś podobnego? :)

D.


Bluza, spodnie- Little Gold King


Przeczytaj również

9 komentarze

 1. Według mnie rewelacyjny pomysł! Może wymagało pracy - a tak było, ale efekt wart poświęcenia kilku chwil. Można zrobić całkiem fajną książkę w ten sposób - indywidualną dla swojego dziecka :)

  Pozdrawiam, MG

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna Pola i świetna książka 😗😗😗

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super pomysł :) Świetna taka prosta i dedykowana książeczka

  OdpowiedzUsuń
 4. Justyna Krzysztof Majcherśroda, 1 kwietnia 2015 08:29:00 CEST

  Świetny pomysł z tą książką, coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł na książkę dla dziecka i piękny projekt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł i realizacja świetna :) Dobry pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.