Pokój Poli

piątek, lutego 20, 2015
Remont mieszkania z tego co pamiętam skończyliśmy we wrześniu, jednak Poli pokój co rusz się zmienia. Dochodzą nowe dekoracje, inna koncepcja ustawienia stoliczka, szafeczki bądź też pojawia się kolejna zabawka, która musi znaleźć swoje miejsce w tych kilku metrach kwadratowych.
 Teraz tylko gdy w czerwcu na świat przyjdzie brzuszkowy będą Nas czekać minimalne zmiany w mieszkaniu, a Pola będzie musiała podzielić się pokojem z młodszym bratem. Początkowa koncepcja pokoju odbiega trochę od końcowej realizacji, jednak my jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów Naszej pracy. 
 Na samym początku myślałam o umieszczeniu na jednej ścianie tapety w szarościach, jednak po pierwsze nie mogłam do końca zdecydować się na wzór, a po drugie cena na taką dużą ścianę mnie przeraziła, wolałam z niej całkowicie zrezygnować i w to miejsce kupić coś bardziej praktycznego. 
Takim oto sposobem Poli pokój pomalowany jest na jeden, śmietankowy kolor. 
Myśleliśmy również o grubszej wykładzinie w troszeczkę ciemniejszym kolorze niż ściany, jednak po incydencie u teściów gdzie Pola rozlała na jasną, piękną wykładzinę sok malinowy, zrezygnowałam! 
Oczywiście z plamą sobie poradziliśmy, jednak szorowania i nerwów było więcej niż to warte, a piękno wykładziny odeszło razem z szybką powstałą plamą na niej. 
Wybraliśmy jasne dębowe panele. 
 Białe metalowe łóżko Poli, stoliczek oraz białe krzesełko kupiliśmy w Ikea. Przy wyborze łóżka było najtrudniej. Mieliśmy na oku inne łóżko, które w katalogu wyglądało zdecydowanie lepiej niż na żywo. Po dłuższych dyskusjach i wybieraniu spania dla Poli zdecydowaliśmy się właśnie na to metalowe, które spełnia swoją funkcje znakomicie, rośnie razem z dzieckiem, a dodatkowo pięknie komponuje się z całym wnętrzem. Komplet pościeli wybrałam od majunto, która zarówno służy jako cieniutka kołdra jak i dwustronna narzuta na łóżko. Na takim dużym łóżku nie mogło zabraknąć ulubionych pluszaków i przytulanek Poli, m.in szarego królika podarowanego od przesympatycznej Oli z babatu szyje. Oprócz dużej szafy, która wypełniona jest po brzegi ubraniami, wszystkie pozostałe szafki, półeczki wykonał Nasz prywatny stolarz-TATA
I tu wielkie ukłony kieruję w jego stronę! Pomysłami zasypywałam go z minuty na minutę, do tego stopnia, że przy samej realizacji całkowicie zapomniałam jakich rozmiarów ma być biały, drewniany domek. 
W drewnianym domku umieściłam figurki zwierząt, mebelki dla lalek, ulubioną Myszkę Mikę od Fisher Price, pluszowe zwierzaki oraz wiele innych drobiazgów, których przy dzieciach nie brakuje :)


 Książki, kolorowani oraz przybory do rysowania, malowania znalazły swoje miejsce na półkach. 
Część książek, które Pola najbardziej lubi znajdują się w pudrowo-różowej skrzyni tuż przy łóżku od ohmama.pl


 W oknie wisi śmietankowa firanka w małe kropki, którą związałam po bokach jasno-różową tasiemką. Na parapecie po lewej stronie postawiliśmy mały drewniany domek, który zamieszkuje miętowy miś i konik na biegunach. 
Nie mogło zabraknąć również oświetlenia. Prawą stronę parapetu, tuż przy łóżku ozdabia różowa latarnia Kid Sleep, która świeci się całą noc, tak aby Pola spokojnie przespała całą noc w swoim pokoju, natomiast na ścianie przy łóżeczku wisi lampka -kwiatek z Ikea, której kabel zamocowaliśmy do ściany ze względów bezpieczeństwa. 
 Klocki, puzzle gry, itp ulokowałam pod łóżkiem, tak aby były najmniej widoczne, zajmowały jak najmniej miejsca jednak szybko i łatwo można było się do nich dostać. Całość wygląda naprawdę fajnie. 
My jako rodzice włożyliśmy w ten pokój wiele serca, tak aby Pola czuła się w nim swobodnie i miło spędzała czas. 
Pola jest wielką miłośniczką swoich zabawek, więc większość dnia spędza u siebie w pokoju tworząc mniejszy lub większy bałagan, który i tak sprzątają rodzice :)
 Być może znajdzie się grupa osób, która stwierdzi, że nie tak powinien wyglądać pokój dziecka, bądź zwyczajnie mu się nie spodoba.
Oczywiście! Każdy ma swoje zdania i gust, a przecież o gustach się nie dyskutuję.
Najważniejsze, że zrobiliśmy wszystko żeby Pola miała swój kącik w domu, a my odrobinę mniej zabawek w salonie ;)-------------------------------------------------------------------------------
biały, duży drewniany domek/ półeczki/ szafeczki- by tata.
kolorowa girlanda/różowa skrzynia/mały domek/ miętowy miś/koń na biegunach- ohmama.pl
papierowa chmurka- by mama
łóżko metalowe- ikea
stoliczek/ krzesełeczko- ikea
lampka-kwiatek- ikea
zestaw pościeli- majunto
szary zajączek- babatu szyje
różowa latarnia- babyclub.pl
brązowy miś- mana'o nani
wózek qiunny dla lalek- pink or blueD.Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.