24 tydzień + KONKURS Z SANGOTRADE

środa, lutego 18, 2015

 Według moich obliczeń oraz specjalnej aplikacji w telefonie za kilka dni przekroczę 24 tydzień ciąży
Czas tak leci, że w kalendarzu mamy prawię końcówkę lutego, a w czerwcu udaję się już na porodówkę.
 Tym razem czeka mnie również cesarskie cięcie, które przy Poli przeprowadzone było ze względów medycznych spowodowanych spadkiem tętna zarówno u mnie jak i Poli. Czasu na zastanawianie się nie było. W takich momentach, gdy sytuacja staję się dramatyczna i zdrowie dziecka jest najważniejsze, nie myśli się o sobie tylko Bogu dziękuję, że w porę zostało zrobione cięcie, a lekarze okazali się prawdziwymi specjalistami z powołania.
 Na drugą cesarkę nastawiłam się już psychicznie tym bardziej, że szybko doszłam do siebie i dwa tygodnie po porodzie nie pamiętałam co to znaczy cesarka, ból i dyskomfort. 

 Niedawno byliśmy podejrzeć na USG brzuszkowego, który ma się znakomicie. Rośnie jak prawdziwy chłopak i nawet puszcza zalotny uśmiech do monitorka. Mały kokieciarz! :)
Ruchy są już tak wyraziste, że nie potrzebuję żadnej dawki czegoś słodkiego, aby poprosić malucha o jednego kopniaczka. Przekręca się, kopie i daję wspaniale o sobie znać. 
 Ma już ułożony rytm dobowy. Wiem kiedy czuwa, a kiedy smacznie śpi. 
Pamiętam dobrze, że w tym okresie jego siostra, szanowna Pani Pola, była mniej aktywna i zdecydowanie bardziej leniwa niż jej młodszy brat.
Z ostatniego USG:
waga: 480 gram
miara: ok. 20 cm
uwagi szczególne: uśmiecha się zalotnie na USG do rodziców i podpowiada, że będzie bardzo grzecznym bobasem :)

 Przede mną jeszcze kilkanaście tygodni, kilka nieprzespanych nocy i nieszczęsny ból kręgosłupa.
Brzuch powiększa się z każdym dniem, a moja szafa kumuluję stertę za małych już ubrań. Bielizna, którą zakupiłam zdecydowanie poprawia mój komfort i nie powoduje, żadnego dyskomfortu.
 W tym tygodniu, czuję już pewne zmęczenie. Gdy tylko wybija godzina 20 wiem, że pora już na odpoczynek.
Ból kręgosłupa na razie się nie odzywa, jednak zaczyna dokuczać mi lewe biodro z którym miałam problemy jeszcze przed pierwszą ciążą. Wspomagam się poduchą (rogalem), która w jakiś sposób uśmierza mój ból. Melisy jeszcze nie pijam także problemy ze snem jeszcze nie nadeszły. Oby w ogóle wszystkie bóle, brak snu odpuściły :)
waga: 70,3
rozmiar ubrań: XL/ większe L
cera: bez zmian
zachcianki: brak
samopoczucie: bardzo dobre

 Zabieram się już powoli za wyprawkę. Powolutku, z każdym miesiącem planuję kupić jakaś nowinkę dla brzuszkowego.
Mam już klika malutkich ubranek, bielizny oraz niezbędnych rzeczy, które umieściłam na mojej liście jako numer jeden.
Po mimo tego, że różnica między Polą a brzuszkowym jest malutka, wydawało mi się, że będę bardziej zorientowana co potrzeba, co kupić, a przede wszystkim drugi maluch odziedziczy sporo rzeczy po siostrze. 
Niestety, w różowe ubranka nie będę go ubierać, a niektóre rzeczy są zniszczone, bądź co gorsze sprzedane. 
 Listę wyprawkową już stworzyłam. Podzieliłam ją tematycznie i lada moment będę się nią dzieliła z Wami, tu na blogu.
Stworzyłam osobne kategorię i zapisałam w niej rzeczy, które będą praktyczne,a zarazem troszeczkę cieszyć oko swoim fasonem/ kolorem/jakością.

 Lada dzień przyjdzie do mnie paczuszka od Sangotrade, gdzie wybrałam kilka pięknych rzeczy do małego, drewnianego łóżeczka. 
Cały asortyment firmy jest bardzo bogaty, a wszystkie dostępne wzory są bardzo delikatne i stworzone z najlepszych materiałów.
 Swój zestaw oraz to co w nim się znajduję, pokaże Wam w oddzielnym poście z wyprawką dla brzuszkowego, a tym czasem przygotowałam coś dla Was!

 Po wczorajszym poście i po tylu wspaniałych komentarzach doszłam do wniosku, że przygotuję coś dla Was w ramach podziękowania za tak ciepłe słowa. 
Mam nadzieję, że będziecie do końca trzymać za Nas kciuki i Nas odwiedzać. Na blogu, Facebook'u oraz Instagramie :)
 --------------------------------------------------------------------------------------------
 Przejdźmy do zabawy.
Mam dla Was aż dwie nagrody! 2 osoby zostaną nagrodzone pięknymi produktami od Sangotrade.


Nagroda numer 1: Zestaw pościeli: poszewka na poduszeczkę+poszewka na kołderkę w wybranym przez Ciebie wzorze, rozmiarze. (wyboru dokonujesz spośród asortymentu w sklepie internetowym!)

Nagroda numer 2: Ozdobna girlanda w szare gwiazdki + 2 kosze szare gwiazdy, do wykorzystania na akcesoria, drobne zabawki (patrz-->grafika).Co należy zrobić?

1. Polubić profil sponsora nagród Sangotrade na Facebooku'u KLIKNIJ TU
2. Polubić Nasz profil z czystej sympatii KLIKNIJ TU
3. Udostępnić publicznie plakat konkursowy, który dostępy jest na Naszym profilu: TU!
4. W komentarzu pod grafiką konkursową na FACEBOOK'u wpisz o który numer nagrody grasz. W przypadku wybrania nagrody, nr. 1 wybierz wzór pościeli na stronie internetowej sponsora (TU) i wklej link zestawu w komentarzu z wybranym wzorem. 
5. Dobrze się bawcie, udostępniajcie ten post, odwiedzajcie Nas częściej i wygrywajcie! :)

Regulamin:
1. Sponsorem nagrody jest firma SangoTrade, organizatorem blog MamaLoliPoli.
2. Wygrywają 2 osoby, które wybierają po 1 zestawie nagród. (Zestaw pościeli bądź girlanda+kosze)
3. Wysyłka tylko na terenie Polski!
4. Wszystkie warunki konkursu muszą być w 100% spełnione. (UWAGA! Proszę zwrócić uwagę, że komentarze z wyborem nagrody i ewentualnego wzoru w przypadku nagrody, nr.1 wpisujemy pod grafiką na Facebook'u , NIE pod tym postem! 
5. Bawimy się przez tydzień! Od dziś 18.02.2015 do 25.02.2015 roku do północy! 
6. Wyniki zostaną ogłoszone tu na blogu poprzez aktualizację postu, max. 3 dni od zakończenia konkursu.
7. Proszę zerknąć na grafikę konkursową, gdzie została przedstawiona tylko część zestawów pościeli. Cały asortyment dostępny na stronie sponsora.
7. W razie jakichkolwiek pytań jestem do Waszej dyspozycji. Jeśli macie jakieś pytania, bądź niejasności pytajcie tu pod postem bądź w prywatnej wiadomości na FB (MamaLoliPoli)

Powodzenia! 


WYNIKI 1.03.2015  

 Dziękuję za udział w zabawie. Zgłoszeń było naprawdę masa. Każdy komentarz, który świadczył o Waszym zgłoszeniu dokładnie sprawdziłam.
Muszę przyznać, że wiele osób nie zapoznało się z regulaminem i jeszcze do dziś spływają zgłoszenia do konkursu. Na przyszłość bardzo proszę o dokładne czytanie treści zasad, regulaminu konkursu. Gwarantuję, że zaoszczędzicie swój jak mój cenny czas! ;)


 Przejdźmy do wyników:
Zestaw pościeli leci do Pani: Wioli Rydzyńskiej 
Girlanda oraz kosze wędrują do Pani: Anny Podlaszewskiej 
( Panie, proszę o wysłanie do mnie wiadomości prywatnej na MamaLoliPoli z adresem do wysyłki do wtorku max! )

Bardzo, bardzo gratuluję! 
Pamiętajcie, że to tylko zabawa. 
Wszystkim pozostałym serdecznie dziękuję za udział i zapraszam za kilka dni, gdzie już powoli przygotowuję dla Was kolejny konkurs ze wspaniałymi nagrodami.


A jeśli jeszcze nie widzieliście konkursu, gdzie do wygrania są bajki na DVD dla maluszków, wystarczy kliknąć TU i zapoznać się z regulaminem :)
Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.