Ministrefa- wirtualny pamiętnik Twojego maluszka

czwartek, października 09, 2014

 Obserwując to co dzieje się na świecie, coraz częściej spotykamy się z kradzieżą naszych prywatnych zdjęć, filmów, a nawet plików. 
Wiadomo także, że naruszane zostają wizerunki dzieci. Zdarzają się sytuację w których rodzic dowiaduje się, że jego dziecko z niewiadomych przyczyn należy do całkowicie obcej mu rodziny, która bezkarnie wykorzystuje wizerunek malucha.

 Bezpiecznym i idealnym rozwiązaniem na prowadzenie wirtualnego pamiętnika, jest nowo powstały portal społecznościowy: Ministrefa.pl Ministrefa- to bezpłatny portal społecznościowy, który powstał w oparciu o bezpieczeństwo rodziców i dzieci. Głównym założeniem portalu jest w bezpieczny sposób prowadzić wirtualny pamiętnik malucha, w postaci strony internetowej z własnym adresem. 


 Bardzo ważnym założeniem jest zabezpieczenie wszystkich filmów, zdjęć, treści na profilu dziecka. Każdy profil założony przez rodzica zostaje zabezpieczony hasłem, do którego dostęp mają tylko osoby zaproszone przez zakładającego profil dziecka.
Osoba, która nie posiada dostępu do ministrefy widzi tylko ekran logowania się. Rodzic musi zaprosić konkretne osoby, aby mogły przejrzeć profil dziecka, jednak wówczas gdy będzie używał hasła rodzica nie może komentować i przyznawać serduszek, bądź wygodniejsza opcja rejestrując się używając maila, na którego otrzymała zaproszenie od rodzica.Jak dla mnie bardzo fajne i wygodne rozwiązanie! W jednym miejscu mogę sukcesywnie wrzucać zdjęcia, filmiki Poli, oraz dzielić się co nowego u niej słychać, jakie robi postępy, jaka przygoda jej się przytrafiła danego dnia, np. dziadkom, do których mamy niestety spory kawałek. 

 Coraz częściej spotykam się z opinią rodziców, że bardzo chcieliby dzielić się zdjęciami swoich pociech jednak mają wiele obaw o bezpieczeństwo w związku z rozpowszechnianiem jego zdjęć w sieci. 

Ministrefa oferuję wysoki poziom bezpieczeństwa, m.in:

  • żadne z filmów, zdjęć nie zostanie zapisane na dysku komputera
  • istnieje funkcja, która uniemożliwia zapis oraz pobieranie adresu w postaci linku.
Co ciekawego spotka Nas na portalu? 

 Na stronie możemy przede wszystkim dodawać zdjęcia oraz filmy. Każdy dodany plik można skomentować i przyznać czerwone malutkie serduszko. 
Specjalne zakładki zostały stworzone, aby dzielić się najpiękniejszymi momentami życia dziecka z najbliższymi. 
W prosty sposób zaznaczamy ile dziecko waży oraz ile ma wzrostu.
Spośród ośmiu  zakładek wybrałam dwie, które najbardziej przypadły mi do gustu oraz staram się używać ich na bieżąco. 

  1. Zakładka: ,,Prezenty''- tworzenie własnej listy prezentów. Planujemy, opisujemy, a nawet dodajemy zdjęcie wymarzonej zabawki, tak aby podsunąć pomysł rodzince na prezent pod choinkę. ;)

  2.Zakładka: ,,Obowiązki''- przez 7 dni możemy oceniać jak maluszek wykonał daną czynność oraz przyznawać mu nagrody w postaci śmiesznych minek. Ja jednak dołączyłam coś od siebie i stworzyłam Poleczce z kolorowych kartek serduszka, które otrzymuję od Nas, np. po posprzątaniu zabawek. Oczywiście często zdarza się tak, że muszę przymrużyć oko i przyznać jej więcej niż jedno kolorowe serce ;).
Pozytywnym zaskoczeniem portalu Ministrefa są aż trzy inne, ciekawe funkcje:
- wyszukiwarka żłobków i przedszkoli
- quizy dla dzieci
- kreator zaproszeń, który pomaga zaprojektować zaproszenia na każdą okazję, a następnie zapisuje na dysku komputera w wersji PDF. 
Lada moment, będę miała możliwość z niego skorzystać, aby stworzyć kolorowe zaproszenia na drugie urodziny Poli. 


Warto także dodać, że portal jest dostępny na urządzeniach mobilnych. Możemy dodawać wszystkie filmiki i zdjęcia prosto z telefonu.
 Nie jestem zwolenniczką kumulowania dysku zdjęciami jak i w dużej ilości upubliczniać zdjęcia Poli na blogu. Przez te wszystkie kradzieże, które krążą po sieci, boje się, że twarz mojego dziecka zostanie wykorzystana kompletnie bez mojej zgody. Dlatego też, mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się zgromadzić grupkę osób nam najbliższych, aby mogli obserwować uśmiech i wydarzenia z życia Poli, a ja jako rodzic miała poczucie, że jesteśmy bezpieczne w sieci. 

Portal jest całkowicie nowinką na naszym rynku, więc wszelkie sugestie, pomysły, rozwiązania można swobodnie kierować pod adres mailowy:opinie@ministrefa.pl.

Podrzucam Wam jeszcze nagranie, które doskonale przybliży Wam całą "filozofię" nowego portalu. 
 Miłego prowadzenia wirtualnego pamiętnika Waszej pociechy! ;)

Daria.

Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.