Małe paszczydełka. Zachęć swoje dziecko do mycia zębów.

poniedziałek, października 13, 2014

 Jakiś czas temu razem z Polą przystąpiłyśmy do nowej kampanii, która ma na celu przybliżenie rodzicom jak bardzo ważna jest profilaktyka jamy ustnej naszych maluchów oraz jak skutecznie i przede wszystkim poprawnie czyścić małe paszczydełka :).


 Od malutkiego razem z mężem dbamy o ząbki Poli. Gdy w jej buźce nie zamieszkiwał jeszcze ząbek delikatnie przemywaliśmy dziąsła gazikiem nawilżonym przegotowaną wodą,a także delikatnie masowaliśmy dziąsełka sylikonową szczoteczką zakładaną na palec.
Gdy tylko pojawił się pierwszy ząb, pojawiła się pierwsza szczoteczka jak i pasta.
Muszę przyznać, że przed dłuższy czas obawiałam się myć wystającego, białego ząbka pastą. Wydawało mi się, że to jeszcze za szybko, że poczekam na kolejny. Po konsultacji z naszym lekarzem, przekonałam się, że na rynku są pasty dostępne od pierwszego ząbka i są całkowicie bezpieczne. Od tamtej pory Pola, każdego dnia z moją pomocą, delikatnie szczotkuję swoje ząbki.

 Przystępując do kampanii, Polka otrzymała szczoteczkę soniczną oraz pastę do ząbków firmy Brush-Baby.
Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tego rodzaju szczoteczki, jednak tak naprawdę nie byłam do końca zdecydowana i dość długo Pola korzystała z kolorowej, gumowej szczoteczki. :)
Po kilku dniach używania nowej szczoteczki doszłam do wniosku, że to świetne i niesamowicie sprytne rozwiązanie na uzyskanie czystych i zdrowych ząbków u dzieci.
Szczoteczka soniczna Brush-Baby dzięki swoim falom dźwiękowym uwalnia chmurę bąbelków, która dociera do miejsc, z którymi zwykła szczoteczka może sobie niestety nie poradzić. 


Najważniejsze cechy szczoteczki Brush-Baby:- przeznaczona jest dla dzieci od 0 do 3 lat

- delikatne włosie, które nie podrażnia dziąseł malucha

- dwu-minutowy timer oraz sygnalizator, który informuję o przejściu do następnego łuku zębowego. Uczy dziecko poprawnej techniki mycia zębów.

- w zestawie znajdziemy wymienną końcówkę, którą szybko i sprawnie można wymienić
- po wciśnięciu guziczka szczoteczka świeci się, co bardzo spodobało się Poli ;)

- leciutka i bardzo poręczna do małych rączek

 Do zestawu dołączona była, także pasta do zębów Brush-Baby o jabłkowo-miętowym smaku. 
Tak jak wspominałam wyżej, byłam i chyba nadal jestem uczulona na dobór pasty dla Poli. Jakoś nigdy nie miałam przekonania, że są tak w stu procentach bezpiecznie i dostosowane do malutkich ząbków. 
Jednak główną zaletą pasty Brush- Baby jest niska zawartość fluoru (500 ppm) oraz to, że pasta się nie pieni! I to jest dla mnie niesamowity plus. Jakoś zawsze ciężko jest mi myć zęby, gdy po pierwszym ruchu szczoteczki mam pełną buzię piany, której nadmiar mi po prostu przeszkadza. ;)

Odkąd Pola została posiadaczką nowego zestawu do mycia zębów Brush-Baby , mogłaby szczotkować zęby co chwile. Wchodząc do łazienki pokazuję paluszkiem na nową szczoteczkę i wymachuję rączkami, a także bacznie obserwuje taniec swojej nowej szczoteczki. 
Wspominając, nigdy nie mieliśmy problemów z zachęceniem Poli do dbania o jamę ustną, zawsze robiła to ochoczo i bez żadnych histerii, płaczu. Często razem z Polką ząbki myły jej misie, lalki, a nawet ukochany przytulak, z którym nie rozstaję się na krok. ;)Jestem bardzo zadowolona, że nie mamy jakichkolwiek problemów w tej kwestii, jednak coraz częściej słyszy się, że wiele rodziców rozkłada ręce, gdyż maluch na widok szczoteczki dostaje białej gorączki.
Moim zdaniem często rodzic  poddaje się i rezygnuje z tak bardzo ważnego nawyku. Jeśli maluch od samego początku nie jest zaprzyjaźniony z dbaniem o jamę ustną to normalną rzeczą jest, że ogarnia go strach przed nieznanym. 

 Mówiąc szczerze, jest to Nasz mały, a zarazem duży sukces wyrobienia u Poli nawyku, który zaowocuje na kolejne lata. 
Bo jak to się mówi: ,,Czym skorupka za młodu nasiąknie tym...'' :)
Jestem z niej dumna, że tak bezproblemowo podchodzi do mycia swoich malutkich ząbków.

 A jak to jest u Was? 
Maluszki chętnie współpracują z szczoteczką i pastą? Miewacie problemy? A może macie jakieś ciekawe sposoby na zachęcenia dziecka do mycia zębów, którymi chcielibyście się podzielić? ;)

 Trzymam mocno kciuki, żeby ząbki Naszych maluchów były zdrowe, piękne i mocne! 

Szczoteczkę soniczną oraz pastę do zębów marki Brush-Baby można nabyć w sklepie internetowym, wystarczy kliknąć --> TU

szczoteczka oraz pasta do zębów- Brush-Baby
zestaw pościeli ( podusia oraz kołderka)- majunto

Daria.

Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.