Zadbajmy, aby nasze pociechy ze spokojem witały nowy rok szkolny.

czwartek, sierpnia 21, 2014

 Wrzesień lada moment.
Już od tygodnia czuję powiem jesieni. Zanim się obejrzę będę wyciągać ciepłe skarpety i przesiadywać wieczorem przed telewizorem z pilotem w ręku. :)
Wakacje dobiegają końca. Pamiętam, że gdy jeszcze byłam w podstawówce, sierpień kojarzył mi się już z początkiem roku szkolnego.
Po mimo tego, że wakacje trwają całe 2 miesiące, ja już w połowie sierpnia przeglądałam wcześniej zakupione podręczniki, okładałam zeszyty w kolorowe okładki oraz kompletowałam wszystkie niezbędne mi rzeczy.
Zastanawiałam się jak będzie wyglądał ten rok szkolny, co nowego przyniesie. Miałam pełno obaw i chyba każdy z nas je miał. :)

 Jak się okazuję wakacje, to nie tylko okres odpoczynku i wyjazdów rodzinnych, ale również intensywnych przygotowań do rozpoczynającego się pierwszego września roku szkolnego. Jeśli chcemy aby, dziecko ze spokojem i dumą, po powrocie z zasłużonych wakacji, przekraczać próg szkoły, powinniśmy pomyśleć już w lipcu lub na początku sierpnia o koniecznych zakupach.
Nikt nie lubi iść do szkoły nieprzygotowany.
Nie stawiajmy, więc dzieci, w sytuacji, gdy będą musieli tłumaczyć się przed nauczycielem z braku pomocy szkolnych, ponieważ potrzebne podręczniki zostały wykupione w księgarni już na kilka dni przed końcem sierpnia,a my nie pomyśleliśmy o wcześniejszych zakupach.
O ile nabycie artykułów szkolnych nie powinno być aż ta kłopotliwe, jak dzieje się to w przypadku podręczników szkolnych, to również i tej kwestii nie warto zostawiać na sam koniec wakacji.
Tłumy w sklepach i długie kolejki to nie są dobre warunki do robienia ważnych zakupów z dzieckiem.
Jeśli chcemy, żeby szkoła kojarzyła się naszym pociechom tylko pozytywnie, zacznijmy od przyjemnych zakupów, które mogą stać się prawdziwą zabawą.

Powiedzcie mi, które dziecko nie lubi wybierać piórnika albo decydować o kolorze plecaka?
Zdecydujmy się, więc na wcześniejsze, spokojne zakupy, zanim spóźnieni rodzice ruszą do sklepu z artykułami szkolnymi i księgarni.
Jeśli chodzi o te drugie, to książki są jedną z najważniejszych rzeczy, jakie musimy zakupić przed początkiem roku szkolnego.

 Jakie problemy mogą napotkać rodzicie kompletując w ostatniej chwili szkolną wyprawkę?
Przede wszystkim brak podręczników w księgarniach. Z kolei jeśli książki przeleżały już jakiś czas na księgarnianych półkach i często były przeglądane, mogą być zwyczajnie lekko zniszczone. 
Musimy się wówczas liczyć z zagiętymi rogami czy uszkodzoną okładką. Dlatego tak ważne jest robienie zakupów na spokojnie, gdy możemy każdą książkę dokładnie obejrzeć.
Innym rozwiązaniem są zakupy przez Internet. Pamiętajmy jednak, że i w tym wypadku może zbraknąć potrzebnych książek, więc nie zostawiajmy zakupów na ostatnią chwilę.
Skompletujemy, więc wszystkie podręczniki i zakupmy niezbędne artykuły szkolne jak najszybciej, a resztę wakacji poświęćmy na zasłużony odpoczynek.


[grafika: ->TU]

Przeczytaj również

0 komentarze

Facebook

Prawa autorskie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.